Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu kimlere burs verir? Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu nedir? 2018-2019 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursuna ne zaman ve nasıl başvurulur? Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını “Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Bursu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey” adlı yazımızda bulabilirsiniz!

Teknoloji üreten bir Türkiye hayaliyle yola çıkan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Türkiye’nin daha iyi bir dünya için sözünü ve sesini yükseltebilmesi,  ekonomik ve insani açıdan gelişmiş toplumlar arasında yer alması için milli ve yerli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan bir grup genç girişimci ve genç profesyonel tarafından kurulmuştur. Vakıf yürütmekte olduğu proje ve çalışmalarıyla, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesine yönelik katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda çeşitli projeler, etkinlik gerçekleştirmekte ve Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi ve çalışmalarında gayret gösteren lisans öğrencilerine “Milli Teknoloji Burs Programı”yla burs desteği sağlamaktadır. Bu program öğrencilere burs desteği sağlanamanın yanında  “Deney Yap” adını verdikleri atölyelerde eğitmenlik, Teknoloji Takımları’na katılmak veya vakıf organizasyonlarında görev almak gibi etkinliklere katılmanızı da beklemektedir. Bunlar gibi seçeneklerden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Etkinlikleri ve projeleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitelerini inceleyebilirsiniz. Peki Milli Teknoloji Burs Programı’na 2018-2019 döneminde nasıl burs başvurusu yapabilirsiniz? Aşağıda burs programının bütün detaylarını bulabilirsiniz.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu gibi nice burs fırsatlarını yakından takip etmek için E-Bursum’a üye olabilir, her hafta yayınladığımız burs yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.


Milli Teknoloji Burs Programı başvuru ön koşulları nelerdir?

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi 4 yıllık lisans programlarına devam eden öğrencilere verilmektedir. Başka bir yerden burs almanız Milli Teknoloji Burs Programı’na  katılmanıza engel değildir. Bunun yanında bursiyerlerden, kendilerinin sorumlu olarak belirlendiği teknoloji takımının eğitim faaliyetlerine destek vermeleri beklenmektedir. Bu koşulu göz önüne alarak başvurmanız daha iyi olacaktır. Diğer kriterler ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Her bir eğitim döneminde eğitim programlarına mazeret belirtmeden 3 defadan fazla katılım göstermemesi durumunda bursu iptal edilir ve dahil edildiği teknoloji takımının eğitim programından çıkarılır.
 • Öğrenimini tamamlayan her burslu, Vakıf tarafından kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’na bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Bursu’na nasıl ve ne zaman başvurulur?

Milli Teknoloji Burs Programı’na öncelikle online olarak başvuru yapmalısınız. Başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra eğer kabul edilirseniz gerekli belgeleri  vakfa teslim etmelisiniz, bu konuda vakıf sizi telefon veya mail yoluyla bilgilendirecektir. Online başvuru formunu eklemeyi unutmamalısınız. Milli Teknoloji Burs Programı 2018-2019 burs başvuruları 9 Ekim-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Tüm bu duyuruları derneğin sitesinden ve hemen ardından E-Bursum’dan takip edebilirsiniz.


Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu ne kadar?

Burslar Ekim 2018-Temmuz 2019 döneminde 10 ay süreyle ile aylık 500 TL eğitim desteği verilmektedir.


Milli Teknoloji Burs Programı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Başvurunuzu online olarak gerçekleştirdikten sonra eğer kabul alırsanız gerekli belgeleri vakfa ulaştırmalısınız. Bu konuda vakıf kabul alan öğrencilere bilgi verecektir. Belgelerinizi nereden, nasıl alacağınızı öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 • Öğrenci belgesi
 • Transkript (Hazırlık öğrencisiyseniz veya birinci sınıfsanız göndermenize gerek yoktur)
 • Lise diploması kopyası
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış nüfus kayıt örneği
 • Öğrencilerin kendi adlarına açılmış hesapların IBAN numarası
 • Türkiye Teknoloji Takımı Burs Başvuru Formu
 • Türkiye Teknoloji Takımı Burs Taahhütnamesi (ıslak imzalı)
 • İki adet vesikalık fotoğraf
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Provizyon Sorgulama Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Ailede öğrenci kardeş varsa öğrenci belgesi
 • Anne ya da baba şehit ya da gazi ise bunu bildirir resmi belge

Milli Teknoloji Burs Programı başvuru formunu nasıl doldurmalı?

Online başvuru formunu tamamı güncel ve doğru bilgilerle doldurmalısınız. Gerçeğe aykırı beyan nedeniyle bursu kesilen öğrenci vakfın hiç bir yardım ya da hizmetinden faydalandırılamaz.


Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı burs sonuçları açıklandı mı?

Burs başvurularını yapıp belgelerinizi teslim ettikten sonra Türkiye Teknoloji Takımı Yönetim Kurulu bu başvuruları değerlendirmeye alır. Sonuçlar Ekim ayında değerlendirilmeye başlanıp en kısa süre içinde öğrencilere bildirilir.

E-Bursum’da seni bekleyen bir çok burs fırsatı var! Hiçbirini kaçırmamak için buraya!