Türk Kardiyoloji Derneği(TKD) kimlere burs verir? Türk Kardiyoloji Derneği bursu nedir? 2018-2019 Türk Kardiyoloji Derneği bursuna ne zaman ve nasıl başvurulur? TKD bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını Türk Kardiyoloji Derneği Bursu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda bulabilirsiniz!

Kuruluşu 1963’e dayanan ve amacı; toplumsal, mesleki eğitimi ve araştırmaları destekleyerek Türk halkının kalp-damar sağlığını korumak olan Türk Kardiyoloji Derneği, belirtilen amaçlara uygun olarak hekimlere yönelik kardiyoloji alanında hazırlamış olduğu kılavuzlar, bilimsel ve eğitimsel aktiviteler, bilimsel yayınlar ve uluslararası organizasyonlar ile etkinliklerini gerçekleştirmektir. Türk Kardiyoloji Derneği, başarılı ama maddi durumu yetersiz tıp öğrencilerine uzun yıllardır burs vererek eğitim hayatlarına destek olmaktadır. Peki Türk Kardiyoloji Derneği’ne (TKD), 2018-2019 döneminde nasıl burs başvurusu yapabiliriz? Sizin için TKD burslarını araştırdık ve size bir yol haritası çizdik.

TKD bursları için gereken evrakları dernek adresine postalamalısınız. Web sitesindeki online başvuru formunu doldurmanız gereklidir.


TKD Eğitim Bursu başvuru ön koşulları nelerdir?

TKD bursu, yalnızca tıp fakültesinde okuyan ve maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilere verilir.

 • Devlet üniversitelerinin tıp fakülteleri bölümünde okumak
 • Disiplin cezası almamış olma
 • Başka bir kuruluştan burs almamak
 • TKD Yönetim Kurulu üyeleri ile birinci veya ikinci derecede akrabalık ilişkisinde olmamak
 • Türk vatandaşı olmak
 • Bir önceki dönem notları 70 ve üstü olmak

TKD Bursu’na nasıl ve ne zaman başvurulur?

TKD, Eğitim Bursu’na başvuruları için gerekli belgeleri dernek adresine kargolamanız ya da elden teslim etmeniz gereklidir. Online başvuru formunu eklemeyi unutmamalısınız.

TKD, 2018-2019 burs başvuruları için son tarih 30 Eylül’dür.(ne zaman başladı) Tüm bu duyuruları derneğin sitesinden ve hemen ardından E-Bursum’dan takip edebilirsiniz.


TKD bursu ne kadar? Atatürk Eğitim Bursu ne kadar destek veriyor?

TKD, yıllık 7200 TL burs sağlamaktadır. Burslar Şubat, Mayıs, Eylül, Kasım aylarında eşit miktarlarda dağıtılır. Burs süresi 1 yıldır. Öğrenci gerekli şartları sağlamaya devam ediyorsa, öğrenim hayatı boyunca burs almaya devam eder.


TKD burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Dernek, burs başvuruları online başvuru formu ve aşağıdaki belgelerle birlikte adreslerine teslim edilmesini istemektedir.

 • Transkript
 • Maaş bordrosu
 • Vergi levhası
 • Kira kontratı
 • SGK’dan anne ve babanın sigortalılık durumu

Dernek Adresi:

Nish İstanbul A Blok Kat:8 No:47-48 Çobançeşme, Sanayi Cad 11, Yenibosna Bahçelievler / 34196 / İSTANBUL


TKD burs başvuru formunu nasıl doldurmalı?

Online başvuru formunu tamamı güncel ve doğru bilgilerle doldurmalısınız.


TKD burs sonuçları açıklandı mı?

Burs başvurularını yapıp belgelerinizi teslim ettikten sonra TKD bu başvuruları değerlendirmeye alır. Değerlendirme sonrasında öğrenciler görüşmeye çağırılır. Farklı şehirlerden gelen öğrencilerin ulaşım ve yemek masrafları dernek tarafından karşılanacaktır. Mülakat sadece senede 1 kez gerçekleşir. Sonrasında bursiyerler belirlenir ve öğrencilere bildirilir.