Toplum Gönüllüleri Vakfı Güzel Sanatlar bursu nedir? 2018-2019 TOG Güzel Sanatlar bursuna ne zaman başvurulur? TOG bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Toplum Gönüllüleri burs başvurularına dair tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını “TOG Güzel Sanatlar Bursu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey” yazımızda bulabilirsiniz!

Toplum Gönüllüleri, üniversite öğrencilerinin örgütlenip sosyal projeler uygulamaya koymasıyla toplumsal bir fayda amaçlayan köklü bir kurumdur. Toplum Gönüllüleri, sosyal projelerinin yanı sıra burs da vermektedir. 2018-2019 döneminde de burs verecek olan TOG’un Güzel Sanatlar bursuna nasıl başvuru yapılacağını sizin için yazdık.

Sizin için hazırladığımız burs fırsatlarını görmek için E-Bursum’a üye olabilir ve blogumuzdaki pek çok rehber yazıyı yakından takip edebilirsiniz. 2018-2019 döneminde burs arıyorsanız, doğru adres E-Bursum!

Toplum Gönüllüleri yazımıza başlamadan önce, ana hatlarıyla burs başvuru sürecini daha iyi anlamanız için Burs Başvuruları Rehberi yazımızı da okumanızı öneririz.

Ayrıca Burs Belgeleri Rehberi yazımızla da TOG ve diğer burslara başvuru yaparken hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu ve bu belgeleri nasıl edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


TOG Güzel Sanatlar burs fonuna başvuru ön koşulları nelerdir?

-Türkiye’de bir üniversitede öğrenim görmek

-Güzel Sanatlar fakültelerinde lisans öğrenimi görmek

-Kadın öğrenci olmak


TOG Güzel Sanatlar burs fonuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

TOG, burs başvurularını yalnızca internet üzerinden almaktadır. 2018-2019 dönemi başvuruları 4-14 Aralık 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Burslar 15 kadın öğrenciye verilecektir. Burs başvuruları dönemini kaçırmamak için, E-Bursum ve TOG’u takip edebilirsiniz.

Burs başvurularını online başvuru formu ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Online başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.  


TOG burslarına başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

2018-2019’de TOG burslarına başvuru için internet üzerinden TOG Burs Başvuru Formu doldurulacak ve yine internet üzerinden gönderilecektir.

  • 2017 – 2018 yıl sonu transkripti ( ara sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • ÖSYM Sonuç belgesi (yeni sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi.

Burs Başvuru Formunun yanına belirtilen belgeleri online olarak eklemelisiniz.


TOG Güzel Sanatlar burs fonu başvuru formu nasıl doldurulmalı?

İnternet üzerinden doldurulan başvuru formunu, tamamı güncel ve doğru bilgilerle doldurmak gerek. TOG, başvuran öğrencilerden kimi belgeler ister ve bu belgelerle beyanları karşılaştırır.


TOG Güzel Sanatlar burs fonu sonuçları açıklandı mı?

14 Aralık’ta sona erecek başvurular ardından gerekli değerlendirmeleri burs komisyonu yapacaktır. Değerlendirmenin ardından TOG Güzel Sanatlar Bursu’nu kazananlar açıklanacaktır.