TOBB ETÜ İş Dünyası Programı nedir? TOBB ETÜ kimlere burs verir? 2019-2020 TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’na ne zaman ve nasıl başvurulur? TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’na başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Merak edilen tüm soruların cevaplarını TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı yazımızda bulabilirsiniz!

E-Bursum’da biz, her öğrenci için burs imkanlarını araştırıyor ve sitemizde yer veriyoruz. Böylece sayfalarca burs programları aramak yerine E-Bursum üzerinden kendinize en uygun bursu bularak başvurular yapabiliyorsunuz. Tüm bu fırsatları kaçırmamak için blogumuza üye olabilirsiniz. 2019-2020 döneminde burs arayan öğrenciler, E-Bursum sayesinde burs süreciniz çok daha kolay olacak!

TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı yazımıza başlamadan önce, burs başvuru sürecini daha iyi anlamanız için Burs Başvuru Rehberi yazımızı okumanızı öneririz.

TOBB ETÜ, Türk iş dünyasının çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kurulan bir üniversitedir. 2004 yılından sonra da faaliyetleriyle fark yaratan bir üniversite haline geldi. İş dünyası ve üniversite iş birliğini birleştiren ortak eğitim programı, üniversitelerin yaşamımızın içine girmesi için yol gösterici oldu.

TOBB ETÜ’deki bölümlerin tümünde geçerliliği olan İş Dünyası Burs Programı bünyesinde verilecek olan burslar sadece TOBB öğrencilerine veriliyor. Ayrıca burslar, Tıp Fakültesi dışında bulunan diğer bölümlerde 5 yıl ve ilave olan akademik dönem, Tıp Fakültesi’nde ise diğerlerinden farklı olarak 8 yıl ve ilave bir akademik dönem süresince devam ediyor.

TOBB ETÜ öğrencileri, yurt dışı ve yurt içi olmak üzere farklı kurum ve firmalarda çalışarak 1 yıla yakın iş deneyimi ile mezun oluyor. Maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı lisans öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlayarak ülkemizin geleceğine ve gelişimine katkı sağlıyor.


TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı Burs Başvuru Ön Koşulları Nelerdir?

İş Dünyası Burs Programı, TOBB ETÜ’deki tüm bölümlerde geçerlidir.

 1. TOBB öğrencisi olanlar
 2. T.C. ve/veya KKTC vatandaşı olanlar
 3. Öğrenim ücretini ödeyebilmek için kısıtlı olanağı bulunanlar
 4. 2019 yılında YKS’ye giren ve sonuç belgesine sahip olanlar

Başka Üniversitede Okuyanlar Programa Başvurabilir mi?

2019 YKS belgesi bulunan her öğrenci, ortaöğretim başarısını gösteren belgesiyle TOBB öğrencisi olmak şartıyla başvurabilir.


TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’na Nasıl ve Ne Zaman Başvurulur?

TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’nın başlangıç tarihi 9 Nisan 2019, son başvuru tarihi 30 Haziran 2019, YKS sonuç belgesinin son yüklenme tarihi 20 Temmuz 2019, ve mülakat tarihi ise 22-25 Temmuz 2019 tarihleri arasındadır. Sonuçların açıklanması ise buradan yapılacak.

 • Öğrenci, istenilen belgeleri yukarıda belirtilen tarihler aralığında buradan sisteme yüklemelidir.
 • YKS sonuçları açıklandığında sonuç belgesi sisteme yüklenmelidir.

TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı Ne Kadar Burs Vermektedir?

Bursiyer öğrenciler, bu program sayesinde öğrenim ücreti var ise belirli bir kısmından ya da tamamından muaf olmaya, ikametgâhının Ankara’nın dışında olması durumunda konukevi ücretinin tamamından ya da belirli bir kısmından muaf olmaya ve aylık 500 TL’ye kadar katkı payı alma olanağına sahip oluyor.


TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’na Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuru yaparken hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu ve bu belgeleri nasıl edinebileceğinizi sizin için hazırlamış olduğumuz burs rehberi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 1. Ortaöğretim başarısını gösteren belge
 2. 2 Adet Referans Mektubu: Öğrenci, mezun olduğu lisede referans göstermek istediği öğretmenleri başvuru formunda belirtmelidir. Belirttiği öğretmenlere sistem bünyesinde dolduracakları referans formu yollanacaktır.
 3. Kompozisyon: Kompozisyonun konusu başvuru formunun içeriğinde yer alacaktır.
 4. Ortaöğretimini özel bir lisede burslu olarak okuyan öğrenciler için burs veren tarafından hazırlanan burs kapsamına dair belge
 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 6. Adli Sicil Kaydı: Adli Sicil Kaydı yazımızdan belgenin nasıl alınacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 7. Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Kayıt Örneği yazımızdan belgenin nasıl alınacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 8. Anne ve baba adına kayıtlı gelir durumunu gösteren dökümler
 9. Çalışmayan anne/baba adına geliri olmadığına yönelik belgeler
 10. YKS Sonuç Belgesi

burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!