Yaz tatilini daha verimli, daha eğlenceli geçirmek istediğinizi duyduk. Bu yüzden, bu yazıda sizin için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bazı festival, sergi, tiyatro ve eğitimlere, Temmuz Ayı Etkinlik Rehberi yazımızda yer verdik. Eğlencenin doruklarını yaşayacağın bu programları merak ediyorsanız, Temmuz Ayı Etkinlik Rehberi tam size göre! Hadi başlayalım!


Temmuz Ayı Festivalleri

Kuşadası Gençlik Festivali

“Her zaman iyi müzik” sloganıyla gerçekleşen festival, katılımcılarına müthiş bir eğlence fırsatı sunuyor. Bu festival sayesinde arkadaşlarınızla beraber oldukça keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Festival katılımcı listesi oldukça geniş. Festival biletlerine ve ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: Aydın

Yer: Sevgi Plajı

Tarih: 10-14 Temmuz

GoblinCon

GoblinCon’da, ödüllü turnuvalar, 125 kişilik ‘’Lan Party’’ alanı, yayıncılarla sohbet ve yayınlarını izleme imkanı, masaüstü oyun alanları, No.1 ve Xir konserleri bulunacak. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: İstanbul

Yer: Lütfi Kırdar

Tarih: 12-14 Temmuz

AlwaysFest

İzlandalı “elektronik soul” grubu Gusgus ve Büyük Ev Ablukada’nın da bulunacağı AlwaysFest, alternatif müzik sevenlerin oldukça ilgisini çekecek bir müzik festivali. Festival biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: İzmir       

Yer: Cove Aya Yorgi

Tarih: 5 Temmuz

26.İstanbul Caz Festivali

Festival, cazın sevilen yıldızlarını içerisinde bulunduran caz festivali, farklı mekanlarda 50’nin üzerinde konser gerçekleştirecek. Oldukça geniş olan mekan ve yıldızların bulunduğu listeye ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: İstanbul

Tarih: 2-18 Temmuz

Marsel Bodrum Etkinlikleri

Marsel Bodrum’da gerçekleşecek olan festival, katılımcılara panayır havası yaşatmayı amaçlıyor. Siz de panayır havası yaşatan festivallere ilgi duyuyorsanız burası tam size göre! Festival sanatçılarına ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: Muğla

Yer: Marsel Bodrum

Tarih: 5-20 Temmuz


Temmuz Ayı Sergileri

Hoş Geldin Gazi – Atatürk’ün İstanbul Günleri (1927-1938)

Cengiz Kahraman’ın küratörlüğünü yaptığı sergide, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ilk defa İstanbul’a geldiği 1 Temmuz 1927 yılından Dolmabahçe Sarayı’nda hayata veda ettiği 10 Kasım 1938’e kadar İstanbul’da geçirdiği zamanların hikayeleri ve fotoğrafları kronolojik bir şekilde bulunuyor. Serginin açık olduğu saatlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: İstanbul

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık

Tarih: 10 Kasım’a kadar devam edecek.

Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü ve Sergisi

Akbank Sanat‘ın kültür ve sanata 37 yıldır en büyük katkılarından biri olan ve genç sanatçılarımıza destek çıkmaya yönelik olan bu sergi, jürinin de değerlendirmeleri sonucu halk tarafından ziyarete açıldı. 

Şehir: İstanbul

Tarih: 8 Haziran – 31 Temmuz 2019 

Aslına Sadık Kalınmıştır Sergisi

Aslına Sadık Kalınmıştır sergisi, içerisinde sanat, tarih, arkeolojik, yakın tarihe ait nesneler ve iki özel koleksiyondan seçilen on beş eser bulunduruyor. Cansu Çakar, Kader Attia, Nancy Atakan, Handan Börütçene, Aslı Çavuşoğlu, Mar Dion, Şaure Prouvost, Iman Issa, Pak Sheung Chuen, Haris Epaminonda ve Dilek Winchester’in sanatlarının yer aldığı sergi, yeni anlamlara yöneliyor.

Şehir: İstanbul

Yer: Salt Beyoğlu(Taksim)

Tarih: 18 Ağustos’a kadar devam edecek.


Temmuz Ayı Tiyatroları

Bir Yaz Gecesi Rüyası

William Shakespeare’nin aşk ve rüyalar üzerine yazmış olduğu bu muhteşem komedi, danslı görsel bir şölen sunuyor. Shakespeare hayranıyım diyorsanız bu oyun tam size göre. Oyun biletine buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: Balıkesir

Tarih: 10 Temmuz

Yer: Ayvalık Amfi Tiyatro

Frida

Melike Aslıkılan, yapacak olduğu performansıyla, aşkı, acıyı, devrimi ve tutkuyu bir arada yaşamış olan ressam kadın Frida’nın hayat hikayesini gerçekleştirecek. Frida biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Frida, 16 Temmuz’da İstanbul’da bulunan Duru Tiyatro Büyük Salon’da

13 Temmuz’da ise Muğla’da bulunan Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Satranç

“Şimdi büyük bir olasılıkla size toplama kamplarını, orada hedef olduğum aşağılamaları, çektiğim işkenceleri anlatacağımı sanıyorsunuz. Hayır, böyle bir şey olmadı.”

Stefan Zweig’in kaleme aldığı kitaptan uyarlanan bu oyun, İpek Taşdan’ın yönetmenliğinde, İkinci Dünya Savaşı’nda bir otel odasında hapsedilen bir karakterin iç çözümlemelerini anlatıyor. Zweig bu eserinde, faşizmi iki insan özelinde ve toplumsal düzeyde ele alıyor. Oyun da, bu iki kavram arasındaki yakınlığı araştırıyor, ve anlatıyor. Satranç biletine buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: İstanbul

Yer: Profilo KM Küçük Salon

Tarih: 23 Temmuz

Yaşamaya Dair

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyun, Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, Piraye’ye olan aşkını ve sürgün yıllarında vatan hasretini anlatıyor. Ayrıca,viyolensel ve piyanonun da yoğun olarak kullanılacağı bu oyunda, Zülfi Livaneli ve Fazıl Say gibi bestecilerin şarkıları da seslendirilecek.

Şehir: İstanbul ve İzmir

Yer: İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Tarih: İzmir’de 2 Temmuz’da, İstanbul’da 25 Temmuz’da gerçekleşecek.


Eğitimler

Masterpiece Bursa Resim – Gossip Girl

Güzel şarkılar eşliğinde resim yapmak ister misiniz? Çok istiyorsunuz ama yeteneğiniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Masterpiece’de böyle bir yeteneğinizin olmasına gerek yok. Sanatçıların yönlendirmesiyle harika işler çıkaracağınıza eminiz. Yapmanız gereken içeceğinizi alıp resim yapmaya başlamak! Masterpiece’nin birbirinden farklı olan tüm etkinliklerine ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir: Bursa

Yer: Masterpiece Bursa

Tarih: 3 Temmuz

The School of Life İstanbul’da Yolculuk Başlıyor

The School of Life, katılımcılara hayat için oldukça üretken fikirler veren bir kültürel girişimdir. Buradaki eğitimler, hayatı farklı bakış açılarıyla görmenize yardım edecek. Eğitimler ise şu şekilde:

9 Temmuz’da Bomontiada’da ‘’Itır Erhart ile Kendimizi Nasıl Tanırız’’ adlı eğitim gerçekleşecek. Eğitim ayrıntılarına ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

17 Temmuz’da Ferko Signature Managed by Assembly’da ‘’Ebru Nihan Celkan ile Üretkenlik’’ adlı eğitim gerçekleşecek. Bu eğitim ayrıntılarına ve biletlerine de buradan ulaşabilirsiniz.


Yaz tatilinde gerçekleşen birbirinden güzel bu etkinliklere katılmanızın, okul dönemindeki yorgunluğunuzu atmanızı ve tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi sağlayacağını düşünüyoruz. Temmuz ayı için etkinlik rehberimiz burada sonlanıyor. Bir sonraki etkinlik yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın!


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!