Üniversite öğrencilerinin en büyük ihtiyacı burs! E-Bursum olarak bursa ulaşmanızı ve burs başvuru sürecini kolaylaştırmaya ek olarak, burs başvuru belge rehberlerimizle de yanınızdayız. Burs alabilmenin en önemli aşaması burs başvuru belgelerini eksiksiz teslim etmektedir.

İstenilen belgelerin ne anlama geldiğini, nasıl ve nereden alınacağını sizler için araştırdık. Artık belgelerinizi kolaylıkla sağlayıp, başvurularınızı eksiksiz gerçekleştirebileceksiniz.

Haydi, tapu tescil belgesi ile başlayalım.


 Tescil Nedir?

Herhangi bir şeyin resmi olarak kayıt edilmesine ya da kütüğe geçirilmesine tescil adı verilir. Çok sayıda uygulaması olmakla birlikte, günlük hayatta en çok karşılaşılan uygulamaları gayrimenkul tapu tescili, trafik tescili ve marka tescilidir.


 Tapu Tescil Belgesi Nedir?

Tapu sicili, gayrimenkuller üzerinde mevcut aynı hakların durumunu devamlı olarak göstermek üzere, devlet tarafından veya devletin sorumluluğu altında, aynı aleniyet sistemine göre tutulan sicil olarak tanımlanıyor.


 Tapu Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

Bu belge öğrencinin hayatta olan ebeveynleri tarafından alınır. Taşınmazlara ilişkin tapu sicil sorgulamaları ,Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ve Emniyet Müdürlüklerinden yapılacağı gibi E-Devlet üzerinden de yapılabilir.

  • Tapu belgeleri için:

E-Devlet Kapısı →Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü→Tapu Bilgileri Sorgulama

https://www.turkiye.gov.tr/tkgm-tapu-kayit-belgesi adresinde tapu bilgileri sorgulama bölümünden tescile konu olan taşınmazların detaylarını görebilirsiniz.


Gerekli belgeleri PDF olarak kolaylıkla indirebilirsiniz.  E-Bursum belgelerim kısmından kolaylıkla belgelerinizi yükleyerek burs başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Sonrasında burs başvurusu için gereken her şey hazır.


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!