Sabancı Vakfı’nın, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan ‘olağanüstü kişilerin sıra dışı öykülerini’ anlattığı Fark Yaratanlar Programı 9. sezonunun 5. Fark Yaratını E-Bursum oldu.

Sabancı Vakfı’nın 2009 yılında başlattığı Fark Yaratanlar Programı, Türkiye insanına ilham olmaya devam ediyor. Program kapsamında bugüne kadar 175 Fark Yaratanın hikayesi seyirci ile buluştu ve ilham oldu. 2017 yılının Fark Yaratanlarından biri de, öğrenciler için burs sistemini daha adil ve erişilebilir hale getirme hedefi ile E-Bursum oldu. Mutluyuz.


2 yılda 13 Milyon TL Burs

Kurucumuz Mesut Keskin, üniversite eğitimini sürdürürken burs bulma konusunda yaşadığı sıkıntılardan yola çıkarak, 2015 yılında E-Bursum adını verdiği sosyal girişimi kurdu. E-Bursum, burs veren kurumlarla bursa ihtiyacı olan öğrenciler buluşturan bir internet sitesi olarak başladı. Böylece burs alım sürecindeki en büyük sorunlardan biri olan, farklı şehirlerdeki burs verenler ve burs alanlar arasındaki mesafe ortadan kalkarak, gerekli belgeleri hazırlama süreci kolaylaşıyor. Bu amaçlar doğrultusunda E-Bursum, kuruluşundan bu yana 13 Milyon bursun dağıtılmasına aracılık etti.

E-Bursum olarak, Fark Yaratanlar ağı ile daha geniş çevrelere ulaşmayı ve tün öğrencilerin hayatlarına dokunmayı hedefliyoruz.

Program ayrıntıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberler:

https://t24.com.tr/haber/sabanci-vakfi-fark-yaratanlar-e-bursum,517712

https://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/arsiv/fark-yaratanlar/fark-yaratanlar-e-bursum-ve-eller-konusur-projelerinin-hikayesini-anlatti