Oxford Üniversitesi kimlere burs verir? Oxford bursu nedir? 2018-2019 Reach Oxford bursuna ne zaman ve nasıl başvurulur? Oxford bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını Oxford Bursu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda bulabilirsiniz!

Oxford Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford şehrinde yer alan bir araştırma üniversitesidir. Eğitim kalitesi ve yetiştirdiği öğrenciler ile Dünya’nın en iyi üniversitelerinden biri. Hatta en iyisi bile diyebiliriz.  Oxford Üniversitesi lisans öğrencilerine istedikleri dersleri öğrenmeleri için Reach Oxford bursu imkanı sunuyor. Bu bursa yalnzıca tıp öğrencileri dahil değil. Burs düşük gelirli ülkeleri baz oluyor. Politik ve finansal nedenler başta olmak üzere yeterli eğitim imkanı bulamayan öğrenciler bursa başvurabilir.

Bursa başvuru yapan adaylar program bitiminde ülkesine geri dönmelidir. Programın fırsatları eğitim amaçlıdır. Ön lisans, lisans düzeyinde öğrenim görmemiş olan öğrencilere öncelik verilecektir.

Bu yazımızda, sizler için 2019-2020 dönemi Reach Oxford bursunu inceledik. Nice burs fırsatından haberdar olmak ve bu fırsatlara kolayca başvurmak için sizleri E-Bursum’a bekliyoruz. Buradan yazdığımız tüm yazılara erişebilirsiniz.


Oxford burs başvuru ön koşulları nelerdir?

-Lisans öğrencisi olmak

-Belirtilen ülke vatandaşlardan olmak (Türk vatandaşları listede mevcut)

-Tıp dışındaki bölümleri tercih etmek (Bölüm listesi için tıklayınız)

Oxford bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

Bir lisans derecesi başvuruları 15 Ekim’e kadar UCAS aracılığı ile alınmaktadır.

2019 yılı girişine burs başvurusu ile ilgili ayrıntılar bu sayfada Ocak 2019’da kullanıma sunulacak. 13 Şubat 2019 burs tarihine kadar başvuru yapan 2019 giriş başvurusu için seçim süreci Mart 2019’da yapılacaktır. Başvuru sahipleri, başvurularının sonuçları hakkında Nisan 2019‘da haberdar edilecektir.


Oxford bursu ne kadar veriyor?

Oxford bursu okuduğunu bölüme, fakülteye, geldiğiniz ülkeye göre değişiklik gösteriyor.  Öğrenim ücreti, yaşam masrafları için hibe, yılda bir uçak masrafı Oxford bursuna dahildir. Oxford ücretlerini buradan hesaplayabilirsiniz.

NOT:Her kolej her yıl Oxford Burslarına ulaşamaz. Eğer programa katılmayan bir kolej tarafından kabul edilirseniz, bu sizin burs başvurusunda bulunmanıza ve burs almanıza engel olmaz. Başvurunuz başarılı olursa, sizi kolejler arasında transfer etmek için düzenlemeler yapılacaktır.


Oxford burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

Burs başvuru sonuçları Nisan 2019 tarihinde açıklanacaktır. Açıklanmanın ardından bürokratik işler halledilecektir.