Günümüz çağında, dijital ağlar hayatımızın önemli bir parçası olmuş durumda. Akıllı telefonlar da zamanla, vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bambaşka bir boyut haline geldi. Fakat bu telefonlar, kimi zaman yararlı, kimi zaman da zararlı bir konumda olabiliyor. Biz de, zamanınızı daha verimli kullanabilmeniz adına, öğrenciler için pratik olduğunu düşündüğümüz mobil uygulamaları derledik. Gelelim o uygulamalara!


PhotoMath

PhotoMath, matematik sorularını cevaplarken oldukça işinize yarayacak bir uygulama. Telefonunuzu, çözemediğiniz sorunun üstüne odaklayıp fotoğrafını çekerek çözümlü bir şekilde sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.


Forest

Forest, odaklanma sorunu yaşayan öğrenciler için oldukça yararlı bir uygulama. Ders çalışmaya başlamadan önce uygulamaya girerek ne kadar sürede çalışacağınızı sayaç ile ayarlayabiliyorsunuz. Bu sürede size ait olan bir tohum büyüyerek ağaç haline geliyor. Belirlenen süre içerisinde telefonunuzdan herhangi bir uygulamaya girerseniz ağaç çürümeye başlıyor. Telefonu elinize aldığınız an size, ‘’İşine geri dön!’’ ya da ‘’Bana bakma!’’ gibi uyarılar gelmeye başlıyor.


Socratic

Öğrencilerin gözdesi olacağını düşündüğümüz bir diğer uygulama olan Socratic, başarısız olduğunuz herhangi bir derste veya konuda size yardımcı oluyor. Merak ettiğiniz bir sorunun fotoğrafını çekerek bu uygulamada cevap bulabilirsiniz.


Duolingo

Duolingo, öğrenmek istediğiniz bir dili eğlenceli bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak eğlenceli bir uygulama. Uygulama içerisinde yer alan testlerle kendinizi test edebilir, seviye tespit sınavlarıyla gelmiş olduğunuz seviyeyi kontrol edebilirsiniz.


CampusBooks

CampusBooks, herhangi bir kitabı satın alırken en düşük fiyatı bulmanızı; elinizde fazladan bulunan bir ders kitabını ya da okumuş olduğunuz kitabı satmak istediğinizde de en yüksek fiyattan satmanızı sağlar. Kitapların barkodlarını uygulamayla tarayıp, bir ders kitabı aradığınızda o kitabın bulunduğu en yakın kütüphane veya kitabevini bulabilirsiniz.


TED Mobil

Bakış açınızı değiştirmek, farklı insanların yaşamındaki tecrübelerini dinlemek, bilmediğiniz bir konu hakkında yeni bilgiler öğrenmek, farklı kavramların bambaşka boyutlarına şahit olmak! İşte bütün bunları içerisinde toplayan TED, vizyonunuzu geliştirmek için harika bir uygulama.


Scan & Translate ve Office Lens

Yazmış olduğunuz bir yazıyı ya da bir metni dijital ortama aktarmak oldukça zahmetli bir iş haline geldi. Scan & Translate ve Office Lens, bu sorunu ortadan kaldırarak elinizde bulunan herhangi bir belgeyi kolayca dijital ortama aktarabiliyor. Nasıl mı? Yapmanız gereken sadece fotoğrafını çekmek. Sonrasında yazınız telefona kaydediliyor ve istediğiniz şekilde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.


SnapTube

SnapTube, Youtube’nin benzer bir versiyonu. Bu uygulamada istediğiniz bir videoyu arka planda izleyebileceğiniz gibi, bir şarkıyı da arka planda rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ders anlatımını, filmi ya da farklı videoları indirerek daha sonra wifi olmadan da izleyebilirsiniz.


Any.Do

Günlük hayatınızda düzen kurmakta güçlük çekiyorsanız bu uygulama tam olarak size göre. Any.Do, görevlerinizi ve hatırlatıcılarınızı tek bir yerde toplayarak tüm cihazlar arasında senkronize etme imkanı sağlayan bir uygulama.


Günlük hayatınızda size kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz uygulamaların ayrıntılı bilgilerine, Apple Store ve Google Play’den ulaşabilirsiniz. Sizin de öğrencilere yarar sağlayacak uygulamalar hakkında bilginiz varsa yorumda belirtmeyi unutmayın!


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!