Nevvar Salih İşgören Vakfı kimlere burs verir? 2018-2019 Nevvar Salih İşgören Vakfı  bursuna ne zaman ve nasıl başvurulur? Vakfın bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını Nevvar Salih İşgören Vakfı  Bursu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda bulabilirsiniz!

Nevvar Salih İşgören Vakfı, kurulduğu günden beri gerek İzmir için yaptıkları çalışmalar gerek öğrenciler ve şehit ailelerine sağladıkları destekler ile adlarında sıkça söz ettirmektedir. Yeni dönemde de öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sağlayarak aydınlık bir gelecek inşa etmek için çalışmaktadırlar.

Bu yazımızda, sizler için 2018-2019 dönemi Nevvar Salih İşgören Vakfı bursunu inceledik. Nice burs fırsatından haberdar olmak ve bu fırsatlara kolayca başvurmak için sizleri E-Bursum’a bekliyoruz.


Nevvar Salih İşgören Vakfı burs başvuru ön koşulları nelerdir?

Vakıf; ilk ve orta dereceli öğrencilere, üniversite öğrencilerine, şehit ve gazi yakınlarına burs vermektedir. İlgili burs vasfını taşımak dışında bir ön koşul bulunmaktadır.


Nevvar Salih İşgören Vakfı bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

Vakıf ön başvuruları web sitesi üzerinden almaktadır. Ön başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

  • Nevvar Salih İşgören Vakfı 2018-2019 Dönemi Üniversite Burs Ön Kayıt Formu için tıklayınız
  • Diğer İlk ve orta dereceli okullar 2018-2019 Dönemi Burs Başvurusu için tıklayınız
  • Hayırsever adını taşıyan okullar 2018-2019 Dönemi Burs Ön Başvuru Formu tıklayınız
  • Şehit ve Gazi Yakınları 2018-2019 Dönemi Burs Ön Başvuru Formu için tıklayınız

2018-2019 dönemi başvuruları 28 Eylül-15 Ekim 2018 tarihleri arasındadır. Bu tarihten sonra sistem kapatılacak ve ön başvuru sahipleri, vakıf internet sitesi ile vakıf sosyal medya hesaplarından birkaç hafta içerisinde duyurulacak sonuç sorgulama ekranı üzerinden T.C. Kimlik numarasıyla sorgu yaparak, kendi başvuru sonuçlarını görebilecekler.


Vakıf ne kadar burs veriyor?

Nevvar Salih İşgören Vakfı, 6 ay boyunca karşılıksız olarak, üniversite öğrencilerine 250TL, diğer eğitim kademelerindeki öğrenciler 150 TL burs ödemesi sağlayacaktır.

NOT: Vakıf “geri ödeme” boyutunda, öğrencilerden “meslek sahibi olduklarında en az bir öğrenciyi okutmak” şartını bir “vicdani sözleşme” olarak talep etmektedir.


Vakfın burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Vakıf, ön başvuruyu geçen öğrencilere gerekli belgelerin bildirisini yapacaktır. T.C. kimlik numaranızla ön başvuru sonucu sorgulama ekranından gerekli belgelere ulaşabileceksiniz. Belgeleri vakıf tarafından belirtilen adrese eksiksiz bir şekilde göndermeniz gereklidir.


Vakfın burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

15 Ekim tarihinde sonlanacak olan ön başvuru süreci ardından T.C. kimlik numaranızla sonuçları vakfın sitesinden sorgulayabilirsiniz. Gerekli belgelerin gönderilmesinin ardından burs almaya hak kazananların vakıf tarafından duyurusu yapılacaktır.