Ekim ayını geride bırakıp, soğukların yavaş yavaş bastırdığı Kasım ayına geçiş yapıyoruz. Her ay yeni etkinlikler, yeni sosyal aktiviteler demek.

Derslerimizin de yoğunlaştığı, bazılarınızın vize haftasının yaklaştığı bir döneme girmiş bulunmaktayız. Bu ayki rehberimizde de bu yoğunlukta bir ‘’nefes’’ almanız için Kasım ayı içerisindeki etkinlikleri sizin için bir başlık altında topladık.

Her bölgeden, her yöreden tüm öğrenci arkadaşlarımız için işte Kasım Ayı Etkinlik Rehberi!

Başlıyoruz !


En Kalabalık Bölgelerimizden: Marmara Bölgesi

Kasım Ayı Festivalleri

2.İstanbul Komedi Festivali

BKM’nin geleneksel hale getirdiği Kasım ayına “Kahkaha Ayı“ dedirtmeyi başaran “İstanbul Komedi Festivali” başlıyor. İstanbul Komedi Festivali bu yıl da mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi isimlerini ağırlayacak.

“Söyleyin de beraber gülelim!” sloganıyla yola çıkan İstanbul Komedi Festivali 2-18 Kasım tarihlerinde çeşitli mekanlarda gerçekleşecek.

Yer: Beşiktaş Kültür Merkezi ( BKM )

Tarih: 2-18 Kasım 2019

Bilet Fiyatları: Bilet fiyatları henüz belli olmamıştır.


Kasım Ayı Tiyatroları

Waterproof Tiyatrosu

“Bu dünyada her kadın güzel görünmeyi ve güzel hissetmeyi hak eder. Bu akşam size muhteşem ürünlerimizi tanıtacağız, gerçek anlamda yaşamınızı değiştirecek ürünler – cildinizi anında canlandıracak makyaj malzemeleri ve nefes kesici renkler. İster kariyer kadını olun ister işi başından aşkın bir anne. Yüzünüzde kaygıdan oluşan çizgileri sileceğiz, sönük, yorgun gözleri yok edeceğiz ve cildinize taze, yeni doğmuş bir görünüm kazandıracağız. Hayata daha cesur bakalım. Revlon.”

Bu nefes kesici tiyatroya Craft Tiyatro Kadıköy sizi çağırıyor!

Yer: Craft Tiyatro Kadıköy

Tarih: 05-06-20-21-26 Kasım tarihlerinde!

Bilet Fiyatları: 80 TL


Kasım Ayı Eğitimler- Seminerler

Masterpiece Galata

Masterpiece Galata’nın keyifli ortamında güzel müzikler eşliğinde kendi yapacağınız eserinizi üretme şansınız olacaktır.. Yeteneğe ya da daha önceden bir deneyim sahibi olmanıza gerek yok.. Masterpiece bir kurs değil, sanat, müzik ve farklı insanlar tanıyabileceğiniz olağanüstü bir ambiyans geçidi. Katılan sanatçıların adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir sanat eseriniz olacak.

Yer: Masterpiece Galata Heykel

Tarih: 10.10.2019- 30.11.2019

Bilet Fiyatları: Bilet fiyatları etkinlik tarihlerine ve yapılacak workshoplara göre değişmektedir. ( 60 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.)


Kişisel Gelişim Zirvesi

Konuşmacılar:
Pınar Erbaş ( Show Tv Haber Spikeri )
Burak Törün (Eski Cnn Türk Spikeri )
Oytun Türkoğlu ( (İş Adamı / I Am Global Kurucu Ortağı)
Murat Buldu (Tv Yapımcısı/Akademisyen)

Yer: Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu

Tarih: 8 Kasım 2019 Cuma 17:30

Bilet Fiyatları: 60 TL


Kasım Ayı Sergileri

Nicola Lorini: Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara!

Süregelen düşünce motiflerini yansıtan ve sorgulatan, aynı zamanda ufkunuzu açacak harika bir sergi! Dijital dünyanın ilerlemesiyle beraber, insanların gündelik objelere yaklaşım biçimi de bir o kadar farklılaşmış durumdadır. Bu sergi, soyut kavramları daha iyi kavramanıza yardımcı olan harika bir Nicola Lorini imzalı sergi! Kaçırmayın!

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 24 Kasım Pazar

Bilet Fiyatları: Kasım ayı içerisinde belirtilecektir. .


Türkiyemizin İncisi: Ege Bölgesi !

Velotürk Gran Fondo Çeşme Fest

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir Valiliği ve Çeşme Belediyesi işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 4. kez Çeşme’de ev sahipliği yapmaktadır. İki gün sürece bu etkinlik kısa ve uzun olarak iki parkurdan oluşan bir bisiklet yarış parkuru ve festivalidir. Festivalin amacı, bisiklet hayali ile yanıp tutuşan ihtiyaç sahibi çocukların, bisiklet hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlikten elde edilen tüm gelirle Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla 140 ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencisine hediye edilecektir

Başlangıç: Çeşme Şehir Merkezi
Bitiş: Çeşme Şehir Merkezi
Mesafe: 100 km
Toplam Tırmanış: 1320 m+

Yer: Çeşme/İzmir

Tarih: 2-3 Kasım

Bilet Fiyatları: Etkinliğe katılan her katılımcının bağışlarıyla olacaktır.


TV Series Night On Halloween

Seriler, sezonlar ve hatta yıllar boyunca izlediğiniz dizi karakterlerinden en çok beğendiklerin hangileriydi? Walter White, Jon Snow, Buffy Summers, Rick Grimes, Hannibal Lecter ya da Dean Winchester ve daha niceleri.. O zaman bu etkinlik tam sana göre! Cadılar Bayramı vesilesiyle özlediğin bütün dizi karakterleri bir hayal kadar yakın! Kaçırmayın!

Yer: SoldOut Performance Hall İzmir

Tarih: 1 Kasım

Bilet Fiyatları: 40 TL


Onur Ünlü: Stand-Up Gösterisi

“Hayatta tek mantıklı şey stand-up yapmakmış gibi geliyor.” Diyor Onur Ünlü ve sizi de bu kahkaha tufanına davet ediyor…

Yer: İzmir Sanat Merkezi

Tarih: 1 Kasım

Bilet Fiyatları: Tam:80 TL Öğrenci: 60 TL


Kasım Ayı Seminerler- Eğitimler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Biyoteknoloji Günleri

İnovasyon ve yüksek teknoloji alanlarındaki çalışmaları özendirmek, biyoteknoloji ve biyomühendislik alanlarında farkındalık oluşturmak ve bu alanda gerçekleştirilecek inovatif fikirleri ödüllendirmek amaçlarıyla İYTE lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerin katılımına açık bir “Biyoteknolojide İnovasyon Yarışması” düzenlenecektir.

Yer: İYTE Gösteri Merkezi

Saat: 12.00

Tarih: 22 Kasım 2019


Gülseren Budayıcıoğlu İle Söyleşi

Gülseren Budayıcıoğlu 1947 yılında Ankara’da doğmuştur. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Öğrenci iken TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. Ankara’da serbest hekimlik yaptı.
Hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Madalyonun İçi isimli kitabını çıkardı. 2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Madalyon psikiyatri merkezinde kendisi gibi başarılı hekimler ile çalıştı.

Yer: Hilton İzmir

Tarih: 11 Kasım Pazartesi Saat: 15.00

Fiyat: 110 TL


Masterpiece İzmir Heykel- Picasso Suratlar

Keyifli bir ortamda bir Heykeltraş endamıyla kendi heykelinizi yapmaya ne dersiniz? Cevabınız ‘’Evet!’’ ise bu etkinlik tam size göre!

Yer: Masterpiece İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Tarih: 14 Kasım Perşembe Saat: 19.00

Bilet Fiyatları: 90 TL


İç Anadolu Bölgesi’nde yaşayanlar ve okuyanlarınız için harika festival, konser ve sergiler hazırladık. Gitmek için sabırsızlanacaksınız!

Kasım Ayı Festivalleri

5.Ankara Uluslararası Komedi Festivali

Cem Yılmaz’ın açılış gösterisiyle başlayacak olan ve yapımcılığını Gezgin Kültür Sanat’ın üstlendiği festival içeriğinde ise stand up’lar, tiyatrolar, gösteriler, söyleşiler, çocuk programları ve daha birçok etkinlik yer alıyor.

Yer: Tarihlere ve kişilere göre değişmektedir.

Tarih: 1 Kasım- 17 Kasım 2019

Bilet Fiyatları: Yerlere göre değişmektedir.


Fakülte Fest Eskişehir

Fakülte Osmangazi’nin açılışını kutluyoruz!

Eskişehir’in ilk bar festivali, 1-2-3 Kasım tarihlerinde ailemizin yeni üyesi Fakülte Osmangazi’de sizlerle buluşuyor. 3 gün 3 gece sürecek bu eğlenceye sen de bekleniyorsun! Can Bonomo, Sena Şener, Niyazi Koyuncu ve daha nice sanatçıları ağırlayacak bu festivalde sen de yerini almalısın! Kaçırma!

Yer: Fakülte Osmangazi Üniversitesi

Tarih: 2 Kasım

Bilet Fiyatları: Avantajlı Dönem- 79 TL


Ekim Ayı Seminerler-Eğitimler

Masterpiece Ankara

Masterpiece Ankara’nın Tunus Caddesi’ndeki keyifli ortamında güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak eserler üreteceksiniz. Yeteneğe ya da daha önceden bir deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta böylesi çok daha keyifli. Masterpiece bir kurs değil, sanat, müzik ve hoş muhabbetle dopdolu geçen bir keyif seansı

Yer: Ankara ( değişen lokasyonlarda)

Tarih: 1 Kasım- 30 Kasım

Bilet Fiyatları: Yere mekana göre değişiklik göstermektedir.


Kıyılarımızın Güzellerinden Biri : Akdeniz Bölgemiz

Kasım Ayı Festivalleri

Sineklerin Tanrısı

Günümüzde bir atom savaşı sırasında, ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun, geldikleri dünyanın bütün uygar törelerinden uzaklaşarak, insan yaratılışının temelindeki korkunç bir gerçeği ortaya koymalarını dile getiriyor.

Yer: Mersin Kültür Merkezi

Tarih: 6 Kasım

Bilet Fiyatları: 1.Kategori 79 TL
2.Kategori 67 TL


Kasım Ayı Seminerler- Eğitimler

Mustafa Başgülşen- Atatürk

1915 – 1938 yılları arasını kapsayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ait 100 anekdot ve bilginin müzik ve görsellerle destekli, birer saatten iki perdelik tek kişilik gösteriye seni de bekliyoruz!

Yer: Antalya Kültür Merkezi

Tarih: 6 Kasım

Bilet Fiyatları: 1.Kategori: 56.50 TL, 2.Kategori : 45 TL


Kasım Ayı Sergileri

95.Yıl Özel Cumhuriyet Sergisi

Kepez Belediyesi aracılığıyla ressam Zübeyde Özsoy Yavuz ile Prof. Dr. Nevzat Çevik küratörlüğünde 95. Yıla Özel 95 Eser Cumhuriyet Sergisi Dokumapark içindeki Modern Sanatlar Galerisi’nde açıldı. Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yılına özel 95 adet eser Dokumapark’ta sergide siz değerli ziyaretçilerini bekliyor!

Yer: Dokumapark Antalya

Tarih: 4 Kasım 2019

Bilet Fiyatları: Ücretsiz


Zamanın Sessiz Tanıkları

90 eseri bir araya getiren “Zamanın Sessiz Tanıkları – Merey Koleksiyonu’ndan Seçkiyle Türk Resminde Portre – Otoportre” sergisidir.

Yer: Antalya Kültür Sanat

Tarih: 1 Kasım- 17 Şubat tarihleri arasında

Bilet Fiyatları: Henüz yayımlanmamıştır.


Sıra geldi Karadeniz Bölgemize!

Kasım Ayı Kültür- Sanat Etkinlikleri

Notre Dame’nin Kamburu Müzikali

Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un semtte yaşayan çingene Kızı Esmeralda’ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduran Türkçe müzikal…

Yer: Karadeniz Teknik Üniversitesi AKM Salonu

Tarih: 12 Kasım 2019

Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 78.50 TL
2. Kategori – 67.00 TL
3. Kategori – 56.00 TL