İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) kimlere burs verir? İstanbul Erkek Eğitim Vakfı bursu nedir? 2018-2019 İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burslarına ne zaman başvurulur? İELEV bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? İELEV burs başvurularına dair tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Bursları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda bulabilirsiniz!

İstanbul Erkek Lisesi, 1884’ten beri eğitim veren köklü bir eğitim kurumudur. İstanbul’un ve Türkiye’nin geçmişi ve bugünü en etkileyici okullarından biri olan İstanbul Erkek Lisesi, yıllardır sürdürdüğü geleneği ve verdiği kaliteli eğitimle bünyesindeki öğrencileri liseden sonraki hayatları için en üst düzeye ulaştırmaktadır. İEL kültürünü benimsemiş mezunlar tarafından kurulan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı ise İEL dışında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği sağlamakta, böylece eğitimde bir fırsat eşitliği sağlayarak ülkenin genel eğitim kalitesini olabildiğince yükseltmeyi amaçlamaktadır.

İELEV, yurt içinde ortaöğretim, lisans ve lisansüstü; yurt dışında ise lisans ve lisansüstü okuyan öğrencilere burs vermektedir.


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burs başvuru ön koşulları nelerdir?

İELEV bursuna başvuru yapmak için İstanbul Erkek Liseli olma şartı yoktur. Diğer eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler de bu bursa başvuru yapabilir. Başvuru ön koşulları:

 1.       Öğrencinin maddi ihtiyaç içinde olması,
 2.       Yurt içinde orta öğretim, lisans veya lisansüstü; yurt dışında lisans veya lisansüstü seviyeleri öğrencisi olmasıdır.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

Bursa Eylül ayı boyunca başvuru yapabilirsiniz. Bu bursa dair tüm duyuruları eylül ayı yaklaşırken E-Bursum ve İELEV’i takip ederek öğrenebilirsiniz. Başvuru döneminde buradan erişebileceğiniz formu doldurup aşağıda söyleyeceğimiz gerekli belgeleri de ekleyip vakfa teslim ederek burs başvurunuzu yapabilirsiniz.


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı bursu ne kadar ödeme yapar?

İELEV, burs miktarını her sene yeniden belirler ve duyurur. Bu duyurular İELEV’in sitesi üzerinden yapılır. E-Bursum olarak biz de bu gelişmeleri takip ediyor olacağız ve siz öğrencilere olabildiğince çabuk ve şeffaf biçimde aktaracağız.

Tüm bu yazılarımıza buradan erişebilirsiniz.


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

İELEV burs başvurularını elden kabul etmektedir. Bu nedenle gerekli tarihler arasında İELEV’in şubesine giderek belgelerinizi teslim etmelisiniz. Derneğin adresi budur:

Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. No:32 Kat:5 Beyoğlu – İstanbul / Türkiye

Başvuru formunun yanında aşağıdaki belgelerin de teslim edilmesi gerekmektedir:

 1.       Öğrenci Belgesi
 2.       Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3.       2 Adet Fotoğraf (forma yapıştırılmış)
 4.       Anne-Baba Maaş Bordrosu / Emekli Hesap Cüzdanı Fotokopisi
 5.       Vergi Levhası Fotokopisi (Anne – Babası Serbest Meslek Sahibi olanlar için)
 6.       Not Çizelgesi (Transcript)
 7.       Kira Kontratı (Aileye ait) (Öğrenci aileden ayrı yaşıyorsa ve kirada oturuyorsa öğrenciye ait)
 8.       İkametgâh
 9.       Üniversiteye başlayacak olanlar için: ÖSS Sonuç Belgesi Fotokopisi, Diploma Fotokopisi.

Tüm bu belgelerin tam olarak neler olduğunu ve nasıl edinilebileceklerini öğrenmek için sizleri Burs Başvuru Belgeleri Rehberi’mize bekliyoruz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burs başvuru formunu nasıl doldurmalı?

İELEV burs başvuru formu, sizin kültürel aktiviteleriniz hakkında da pek çok şey öğrenmek isteyen ayrıntılı bir belgedir. Bu formu, olabildiğince güncel ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca sosyo-kültürel aktiviteleriniz hakkında ayrıntılı bilgiler vermek, İELEV bursu kazanmak için sizlere yardımcı olabilir.


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burs sonuçları açıklandı mı?

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Eylül ayında alınan burs başvurularının ardından değerlendirmeyi sona erdiren İELEV, burs kazanan öğrencilerle mail üzerinden iletişime geçer. Bu nedenle eylül ayından sonra düzenli olarak mailinizi kontrol etmeniz iyi olabilir.

İELEV bursu gibi pek çok diğer burstan haberdar olmak için E-Bursum’a üye olabilir ve yazılarımızı takip edebilirsiniz!