Bu sene ikincisi düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri kazananlarından biri E-Bursum oldu. Sosyal girişimciliğin desteklenmesi adına önemli olan gecede bir diğer ödül sahipleri ise Anlatan Eller ve Türkiye’nin Kadın Balıkçıları oldu.


Hayata Değer

Geçtiğimiz sene aramızdan ayrılan Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur anısına, bu yıl ikincisi düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu. Hayata Değer temasıyla sosyal girişimcileri destekleyen Kale Grubu, Ashoka Türkiye iş birliği ile  anlamlı bir geceye imza attı. 

3 yılda, 250 bin öğrenciye 15 milyon TL bursun dağıtılmasını sağlayarak ‘İleri Aşama’ kategorisi ödülünü kazandık. Ödülü kurucumuz Mesut Keskin umut veren konuşması eşliğinde aldı. Gecede erken aşama ödülünü Anlatan Eller kazandı. En iyi İş Birliği kategorisini ise Türkiye’nin Kadın Balıkçıları sosyal girişimi kazandı.


Sosyal Girişimcilik Türkiye’nin İhtiyacı

Anlamlı gecede Kale Grubu Başkan ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, hayırseverliği ile tanınan İbrahim Bodur anısını ona yakışır bir şekilde yaşatmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, sözlerine şunları ekledi:

”Kale Grubu olarak 61. yılımızı kutlarken, sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek istiyoruz. Yeni nesil sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla başlattığımız İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü bizim için ayrı bir önem ve anlam taşıyor. Ödülü, bu bakış açısıyla yaşadığı dünyaya ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden  ve bu uğurda yaşamları iyileştirmek için harekete geçme cesaretini gösteren sosyal girişimcilerin önünü açmak, onların yarattığı pozitif etkiye destek olmak için düzenliyoruz. En büyük arzumuz, bu gönül projemizin İbrahim Bodur’a yaraşır şekilde uzun soluklu olması, sürdürülebilir etki yaratması ve kalıcı bir iz bırakması.”

Kazananların Kale Ailesi’nin bir parçası olduğu vurgusu yapılan gecede,  Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçısı Füreya Koral’ın öğrencilerinden, ödül gecesinde de hazır bulunan seramik sanatçısı M. Tüzüm Kızılcan’ın imzasını taşıyan seramik tohum heykeli hediye edildi.


İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri Basında Yankı Buldu

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik ödülleri basında oldukça yankı buldu. Haberleri aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.

Milliyet haberi için tıklayınız.

Habertürk haberi için tıklayınız.

Hürriyet haberi için tıklayınız.