Hayat Sende Derneği, yetiştirme yurtlarında büyüyen birkaç başarılı genç tarafından kurulan ve koruma altındaki gençlere eğitim bursu vererek onlara destek olan bir dernek. Bu dernekten burs alabilmek için nelerin gerekli olduğunu biliyor musunuz? Yazımızda bulabilirsiniz.

Hayat Sende Derneği, 2007 yılında yetiştirme yurdunda büyüyen birkaç genç tarafından kurulan, 2012 yılında da günümüzdeki adını alarak gençleri desteklemeye devam eden bir dernektir. Koruma altında yetişen gençlere yardım etmeyi amaçlayan dernek, ulusal ve uluslararası arenada pek çok ödüle layık görüldü. Bağışçıların yaptığı bağışlar sayesinde pek çok gence umut ışığı olan Hayat Sende Derneği, 2018-2019 döneminde de koruma altındaki gençlere destek olacak.


Hayat Sende Derneği bursunun ön koşulları nelerdir?

Hayat Sende Derneği, yalnızca koruma altında olup yetiştirme yurdunda kalan ve eğitim hayatına devam eden öğrencilere burs imkanı sağlıyor. Ve bu öğrencilere Prof. Dr. Neşe Erol Burs Fonu ile eğitim bursu veriyor. Koruma altında olmak, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında bulunmak anlamına geliyor.


Hayat Sende bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

Burs başvuruları, 2018-2019 dönemi için 15 Ağustos 2018‘de açılacak. Tarihi biraz erken olduğu için başvuruyu kaçırmamanızı öneririz.15 Ağustos’tan itibaren www.hayatsende.org adresinden burs formuna erişebilirsiniz. Son başvuru tarihi ise 2018 yılı eylül ayının ortasına denk gelmektedir.


Gerekli belgeler nelerdir?

15 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yapılabilecek olan başvurular için, derneğin internet sitesinden erişilebilecek olan burs başvuru formu doldurulmalı ve

  1.   Öğrenci belgesi,
  2.   Transkript,
  3.   Bağlı olunan kurumdan alınan yazı

ile birlikte bilgi@hayatsende.org adresine gönderilmelidir. Bu belgeleri Eylül ayının ortasına kadar göndermeyi unutmayınız.


Ne kadar veriliyor?

Dernek, 2018-2019 burs döneminde öğrencilerine yılda toplam 2.000 TL’lik destek verdi. Bursiyerlerine 9 ay boyunca ayda 200 TL ödeme gerçekleştiren Hayat Sende, kalan 200 TL ile de derneğinde aktiviteler düzenleyerek öğrencilerin kaynaşmasını sağlıyor.


Başvuru formunu nasıl doldurmalı?

Burs başvuru formu, derneğin internet sitesinde 15 Ağustos’tan itibaren erişilebilir. Formu eksiksiz ve doğru doldurmayı, sonrasında ise son tarihten önce göndermeyi unutmayınız.


Burs sonuçları açıklandı mı?

Burs sonuçları açıklandıktan sonra dernek sitesi üzerinden sorgulanabilir. Sonuçları sorgulamak istiyorsanız dernek sitesini başvuru bitiş tarihinden itibaren takip edin. Son başvuru tarihinin eylül olduğunu hatırlatalım.

Hayat Sende bursları gibi nice burs fırsatını takip etmek için sizleri blog’umuza bekliyoruz!