Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı burslarına nasıl başvurulur? 2018-2019 dönemi HAFEV bursların ön koşulları nelerdir? HAFEV bursu için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu sorularının ve nicesinin cevaplarını Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvuru Rehberimizde bulabilirsiniz!

HAFEV, eğitimin toplumdaki yerine büyük önem veren Faydasıçok Holding tarafından kurulmuş bir kurumdur. Liseli İnciler ve Üniversiteli İnciler projeleriyle eğitim adına önemli adımlara atan HAFEV, lise ve üniversite öğrencilerine burs vermektedir. 2018-2019 döneminde HAFEV burslarına dair bilmeniz gereken her şeyi sizin için derledik!

HAFEV, mühendislik okuyan kadın öğrencilere burs vermektedir. HAFEV, burs desteğinin yanı sıra öğrenciler için mentorluk, staj imkanları ve pek çeşitli fırsatlar sağlamaktadır. Burs başvurularını E-Bursum üzerinden alarak öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Sizin için hazırladığımız daha nice burs fırsatlarını görmek için E-Bursum’a üye olabilir ve Türkiye’deki tüm bursları buradan takip edebilirsiniz. 2018-2019 döneminde burs arıyorsanız, doğru adres E-Bursum!

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı yazımıza başlamadan önce, ana hatlarıyla bir burs başvuru sürecini daha iyi anlamanız için Burs Başvuruları Rehberi yazımızı da okumanızı öneririz.

Ayrıca Burs Belgeleri Rehberi yazımızla da HAFEV ve diğer burslara başvuru yaparken hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu ve bu belgeleri nasıl edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


HAFEV burs başvurusu ön koşulları nelerdir?

HAFEV, yalnızca mühendislik okuyan kadın öğrencilere burs vermektedir. Liste halinde sunmamız gerekirse, HAFEV’e burs başvurusu yapacak öğrencilerden aşağıdaki özelliklere sahip olmalarını beklemektedir:

 1.  Cinsiyeti kadın olan,
 2.  T.C. vatandaşı,
 3. Maddi desteğe ihtiyacı olan,
 4. Not ortalaması 2.00/53.33 ‘ten düşük olmayan,
 5. 2 veya daha fazla alttan dersi olmayan,
 6. Bu mühendislik programlarını kazanan ve öğrenimine devam eden (Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği)
 7. 25 yaşından büyük olmayan,
 8. Devlet üniversitesinde veya özel üniversitelerin tam burslu yukarıda belirtilen mühendislik programlarında okuyan öğrenciler başvurabilirler.
 9. Bu şartları yerine getiren öğrenciler, gerekli tarihler arasında E-Bursum üzerinden HAFEV burs başvurusu yapabilirler.

HAFEV bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

HAFEV bursuna E-Bursum üzerinden kolayca başvurulabilir. Bunun için E-Bursum’a üye olmalı ve profilinizi oluşturmalısınız. Daha sonra gerekli belgeleri “Belgelerim” kısmından yükleyerek HAFEV’in ilanında “Başvur” butonunu tıklayarak burs formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda burs yazılarımızı da blogumuzdan takip edebilir, özelliklerinize uygun burslara başvuru yapabilirsiniz.

HAFEV, 2018-2019 dönemi burs başvurularını 1 Eylül – 21 Eylül 2018 arasında E-Bursum üzerinden alacaktır. Bu tarihler arasında kolayca E-Bursum üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz buraya tıklayarak şimdiden üye olup profilinizi doldurmaya başlayabilirsiniz.


HAFEV burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

E-Bursum üzerinden yaptığınız başvuruların değerlendirilmesi bittiğinde HAFEV ilk aşamayı geçen öğrencilerle online veya yüz yüze mülakat yapar. Bu mülakatlara giderken HAFEV öğrencilerden bu belgeleri talep eder:

 1. Akademik kayıtlar,
 2. Aile bilgileri,
 3. Hanenin gelirini gösteren belgeler.

Bu belgelerin tam olarak neler olduklarını ve nasıl edinilebildiklerini Burs Belgeleri Rehberi’mizden öğrenebilirsiniz.

Yüklenecek olan bu belgeler E-Bursum ekranında görünecek, sizler de herhangi bir kafa karışıklığı yaşamadan tüm bu belgeleri kolayca internet ortamına aktarabileceksiniz. Merak etmeyin, tüm bu belgelerin güvenliği kontrol altında! Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


HAFEV burs başvuru formu nasıl doldurulmalı?

E-Bursum üzerinden yapacağınız ilk başvurunun formunu güncel ve doğru bilgilerle doldurmanız beklenir. İnternet üzerinden yapılan tüm bu işlemlerin ardından, mülakata çağrılmanız durumunda HAFEV sizden bazı belgeler isteyecektir. İlk başvuru esnasında doğru bilgilendirme yapmanız bu nedenle çok önemlidir.


HAFEV burs sonuçları açıklandı mı? HAFEV burs sonuçları nasıl sorgulanır?

HAFEV, 21 Eylül’e kadar E-Bursum üzerinden aldığı başvurulardan sonra 6 Ekim’den itibaren yüz yüze veya online mülakatlar yapar ve son bursiyer listesine ulaşır. Burs almaya hak kazanan öğrenciler 22 Ekim’de E-Bursum üzerinden duyurulur. 2018-2019’da HAFEV burs sonucu sorgulamalarınızı E-Bursum profiliniz üzerinden yapabilirsiniz. E-Bursum üzerindeki tüm belgeler gizli tutulur ve burs alıp almadığınızı sizden başka hiç kimse göremez!