Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı burslarına nasıl başvurulur? 2020-2021 dönemi Faydasıçok Vakfı bursların ön koşulları nelerdir? Faydasıçok Vakfı bursu için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu sorularının ve nicesinin cevaplarını Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvuru Rehberimizde bulabilirsiniz!

Faydasıçok Vakfı, eğitimin toplumdaki yerine büyük önem veren Faydasıçok Holding tarafından kurulmuş bir kurumdur. Liseli İnciler ve Üniversiteli İnciler projeleriyle eğitim adına önemli adımlara atan Faydasıçok Vakfı, lise ve üniversite öğrencilerine burs vermektedir. 2020-2021 döneminde Faydasıçok Vakfı burslarına dair bilmeniz gereken her şeyi sizin için derledik!

Faydasıçok Vakfı, mühendislik okuyan kadın öğrencilere burs vermektedir. Faydasıçok Vakfı, burs desteğinin yanı sıra öğrenciler için mentorluk, staj imkanları ve pek çeşitli fırsatlar sağlamaktadır. Burs başvurularını E-Bursum üzerinden alarak öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Sizin için hazırladığımız daha nice burs fırsatlarını görmek için E-Bursum’a üye olabilir ve Türkiye’deki tüm bursları buradan takip edebilirsiniz. 2020-2021 döneminde burs arıyorsanız, doğru adres E-Bursum!

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı yazımıza başlamadan önce, ana hatlarıyla bir burs başvuru sürecini daha iyi anlamanız için Burs Başvuruları Rehberi yazımızı da okumanızı öneririz.

Ayrıca Burs Belgeleri Rehberi yazımızla da Faydasıçok Vakfı ve diğer burslara başvuru yaparken hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu ve bu belgeleri nasıl edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Faydasıçok Vakfı burs başvurusu ön koşulları nelerdir?

Faydasıçok Vakfı, yalnızca mühendislik okuyan kadın öğrencilere burs vermektedir. Liste halinde sunmamız gerekirse, Faydasıçok Vakfı’na burs başvurusu yapacak öğrencilerden aşağıdaki özelliklere sahip olmalarını beklemektedir:

 1. -Sadece kız öğrencilere açık bir burstur.
 2. Üniversiteye giriş sınavında ilk 50.000 (elli bin) sıralamasına girmiş olmak
 3. Devlet üniversitelerinin veya Vakıf üniversitelerinin %100 burslu lisans bölümlerine girmiş yeni girmiş veya eğitimine devam ediyor olmak
 4. Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden birinde okumak
 5. Alt sınıftan ikiden (2) fazla dersi olmamak
 6. Devam eden öğrenciler için genel not ortalamasının 2 ve üzeri olması
 7. 25 yaşından büyük olmamak

Bu şartları yerine getiren öğrenciler, gerekli tarihler arasında E-Bursum üzerinden Faydasıçok Vakfı burs başvurusu yapabilirler.


Faydasıçok Vakfı bursuna nasıl ve ne zaman başvurulur?

Faydasıçok Vakfı bursuna E-Bursum üzerinden kolayca başvurulabilir. Bunun için E-Bursum’a üye olmalı ve profilinizi oluşturmalısınız. Daha sonra gerekli belgeleri “Belgelerim” kısmından yükleyerek Faydasıçok Vakfı’nın ilanında “Başvur” butonunu tıklayarak burs formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’deki diğer bursları “Burs Ara” sayfasından takip edebilir, özelliklerinize uygun burslara başvuru yapabilirsiniz.

Faydasıçok Vakfı, 2020-2021 dönemi burs başvurularını  1 Eylül – 5 Ekim 2020 arasında E-Bursum üzerinden alacaktır. Bu tarihler arasında kolayca E-Bursum üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz buraya tıklayarak şimdiden üye olup profilinizi doldurmaya başlayabilirsiniz.


Faydasıçok Vakfı burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

E-Bursum üzerinden yaptığınız başvuruların değerlendirilmesi bittiğinde Faydasıçok Vakfı ilk aşamayı geçen öğrencilerle online veya yüz yüze mülakat yapar. Bu mülakatlara giderken Faydasıçok Vakfı öğrencilerden bu belgeleri talep eder:

 • Adli Sicil Belgesi (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • Öğrenci Belgesi (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • Anne veya Babanızın Nüfus Kayıt Örneği (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • Yerleşim Yeri Belgesi (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • YKS Sonuç Belgesi (ÖSYM’nin sitesinden alınmalıdır) ,
 • Anne SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • Baba SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (E-Devlet’ten alınmalıdır.),
 • Kiracı iseniz Kira Kontratı,
 • Devam eden öğrenciler için Transkript.

Bu belgelerin tam olarak neler olduklarını ve nasıl edinilebildiklerini Burs Belgeleri Rehberi’mizden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda belge yüklemeden önce mutlaka bu videoyu izlemelisiniz.

Yüklenecek olan bu belgeler E-Bursum ekranında görünecek, sizler de herhangi bir kafa karışıklığı yaşamadan tüm bu belgeleri kolayca internet ortamına aktarabileceksiniz. Merak etmeyin, tüm bu belgelerin güvenliği kontrol altında! Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Faydasıçok Vakfı burs başvuru formu nasıl doldurulmalı?

E-Bursum üzerinden yapacağınız ilk başvurunun formunu güncel ve doğru bilgilerle doldurmanız beklenir. İnternet üzerinden yapılan tüm bu işlemlerin ardından, mülakata çağrılmanız durumunda Faydasıçok Vakfı sizden bazı belgeler isteyecektir. İlk başvuru esnasında doğru bilgilendirme yapmanız bu nedenle çok önemlidir.


Faydasıçok Vakfı burs sonuçları açıklandı mı? Faydasıçok Vakfı burs sonuçları nasıl sorgulanır?

2020-2021 ’da Faydasıçok Vakfı burs sonucu sorgulamalarınızı E-Bursum profiliniz üzerinden yapabilirsiniz. E-Bursum üzerindeki tüm belgeler gizli tutulur ve burs alıp almadığınızı sizden başka hiç kimse göremez!

 


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!