Üniversite öğrencilerinin en büyük ihtiyacı burs! E-Bursum ailesi olarak bursa ulaşmanızı ve burs başvuru sürecini kolaylaştırmaya ek olarak, burs başvuru rehberlerimizle de yanınızdayız.

Burs alabilmenin en önemli aşaması burs başvuru belgelerini eksiksiz temin etmektedir.
İstenilen belgelerin ne anlama geldiğini, nasıl ve nereden alınacağını sizler için araştırdık. Artık belgelerinizi kolaylık ile sağlayıp, başvurularınızı eksiksiz gerçekleştirebileceksiniz.

Hadi, gelir vergisi beyannamesi ile başlayalım.


Gelir Vergisi Nedir?

Gelir vergisi; şahısların elde ettiği kazançlara göre hesaplanan ve birçok alt bölümü bulunan gelir türüdür. Gelir bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği kazanç ve iratların safi tutarıdır.

Gelir vergi beyannamesi ise gerçek kişilerin kurduğu şahıs şirketlerinin bir takvim yılı içerisinde sağladığı karı resmi olarak bildirmesi için oluşturulan belgedir. Beyan da ancak gelirin göstergesi niteliğindeki gelir vergi beyannamesi ile gösterilir.


Gelir Vergi Beyannamesi Nereden Alınır?

Gelir İdaresi Başkanlığı Web Sitesi’nin ilgili bölümünden beyannameye ulaşabilirsiniz. Belgeye, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Hazır Beyan Sistemi üzerinden online olarak ulaşabilirsiniz.


Nerelerde Kullanılır?

Burs veren bir kurum sizden iki şey ister. Birincisi başarı seviyeniz, ikincisi ise maddi durumunuz. Maddi durumunuzun kanıtı niteliğindeki resmi belgelerden biri de gelir vergi beyannamesidir. Bu belge ayrıca bankalardan kredi almak için başvuru sırasında ve ticari anlaşmalar da kullanılır.

Gerekli belgeleri PDF olarak kolaylıkla indirebilirsiniz.  E-Bursum belgelerim kısmından kolaylıkla belgelerinizi yükleyerek burs başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Sonrasında burs başvurusu için gereken her şey hazır.


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!