Eyüp Dostları Vakfı kimlere burs verir? Eyüp Dostları Vakfı bursu nedir? 2018-2019 Eyüp Dostları Vakfı bursuna ne zaman ve nasıl başvurulur? Eyüp Dostları Vakfı bursuna başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu soruların ve nicesinin cevaplarını Eyüp Dostları Vakfı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda bulabilirsiniz!

İki Eyüplü dost Halit Gürdeniz ve Dr. İdris Ündeş tarafından 1989’da kurulan Eyüp Dostları Vakfı, öncelikle Eyüp’te kazanılan dostlukları uzun yıllarca muhafaza etmek ve güçlendirmek amacıyla ortaya çıkmış, günümüzde ise kurumsal bir yapıya bürünüp pek çok sosyal faaliyet düzenleme başlamış bir vakıftır. Eğitimin toplumdaki önemli rolünün farkında olan Eyüp Dostları Vakfı, organize ettiği sosyal etkinliklerin yanı sıra İstanbul’da bulunan Eyüp semtiyle bağlantısı olan üniversite öğrencilerine burs yardımı da yapmaktadır. 2013 yılından beri sağlanan bu burslarla Eyüp Dostları Vakfı öğrencilerin yanında olmuş, 2018-2019 yılında da bu desteklerini sürdürmeyi planlamaktadır. 2018-2019 dönemi Eyüp Dostları Vakfı burslarından faydalanmak için yazımızı okuyabilir ve kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz!

Nice burs fırsatını takip etmek için sizleri E-Bursum’a bekliyoruz. E-Bursum’da biz, siz öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak için burslara dair ne varsa bir araya topluyor ve internetin pek çok yerine dağılmış tüm bilgileri bir çatı altından birleştiriyoruz. Bu yazılarımızı okumak ve ihtiyaçlarınıza uygun bursları buradan takip edebilirsiniz.


Eyüp Dostları Vakfı burs başvuru ön koşulları nelerdir?

Eyüp Dostları Vakfı, en temel olarak burs başvurusu yapacak öğrencilerinin hayatının bir bölümünde Eyüp’te yaşamış olmasını ve Eyüp kültürünü deneyimlemiş olmasını ister. Bunun yanı sıra, liste halinde aktaracak olursak;

 • Bursiyer adayı öğrenci ve ailesinin Eyüp semti ile bağlantısı olması gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirtilen üç koşuldan en az birine uygun olmalıdır.

           Eyüp doğumlu olması,

           Nüfus kaydının Eyüp’te olması

           Eyüp’te ikamet etmesi

 • Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarından tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Bursiyer adayı öğrenci, gelecek vadeden bir başarı ve not seviyesinde olmalıdır. Öğrencinin genel not ortalaması, en az 100 üzerinden 70 veya 4.0 başarı puanı üzerinden 2,8 ya da belirlenen notun eşdeğeri olmalıdır. Üniversiteye yeni giren öğrencilerimizin başarı düzeyleri, LYS taban puanları dikkate alınarak değerlendirilecektir.
 • Bir önceki yıl vakfımız bursiyerleri, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenen puanların üzerinde başarı göstermiş olmalıdır.
 • KYK hariç başka bir burs almaması.
 • Başka bir aile üyesinin EDV bursu alıyor olmaması gerekmektedir.

Eyüp Dostları Vakfı bursu için nasıl ve ne zaman başvuru yapılır?

2018-2019 burs dönemi için Eyüp Dostları Vakfı bursu için 1 Eylül-1 Ekim 2018 tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken buradan ulaşacağınız başvuru formunu doldurmalı ve aşağıda belirteceğimiz belgeleri de dosyanıza eklemelisiniz.

EDV başvurularını elden almaktadır. Belirtilen tarihler arasında buradan erişebileceğiniz burs başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgeleri de dosyanıza ekleyerek vakfa teslim etmelisiniz.


EDV bursu ne kadar?

EDV, burs miktarını her sene güncellemektedir. Yönetim tarafından karar verilen bu miktar, başvuru tarihlerinden önce duyurulur. Tüm bu duyuruları EDV’nin kendi sitesinden ve E-Bursum’dan takip edebilirsiniz. EDV, Ekim-Haziran ayları arasında olmak üzere 9 aylık burs ödemesi yapmaktadır.

Ayrıca E-Bursum’da, ihtiyaçlarınıza uygun daha pek çok burs hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazılarımıza hemen buradan zıplayabiliriz.


EDV burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

EDV burs başvurunuzu yaparken, doldurduğunuz burs başvuru formunun yanında bu belgeleri de eklemeniz gerekmektedir:

 1.    2 adet vesikalık fotoğraf,
 2.    Her bir aile üyesi için T.C. kimlik fotokopisi,
 3.    Vukuatlı aile kütük kaydı,
 4.    Adayın adli sicil kaydı,
 5.    Gelir durumu belirten belgeler,
 6.    Varsa kardeşe ait öğrenci belgesi,
 7.    Kira kontratı ya da tapu fotokopisi,
 8.    Başka kurumdan kredi alınıyor ise belgesi,
 9.    Anne-baba ayrıysa boşanma ilanı,
 10.  Anne-babanın sürekli hastalığı varsa sağlık belgesi,
 11.  Adayın öğrenci belgesi,
 12.  Not döküm belgesi (transkript).

Doldurduğunuz formu ve belgeleri vakfa elden teslim etmelisiniz.


EDV burs başvuru formu nasıl doldurulmalı?

Buradan erişebileceğiniz burs başvuru formunu tamamı güncel ve doğru bilgilerle doldurmalısınız. Formu internet üzerinde de elde de doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra gerekli belgeleri de dosyanıza eklemeyi unutmayın.


EDV burs başvuru sonuçları açıklandı mı? EDV burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

EDV, burs başvuruları değerlendirme dönemi bittiğinde burs sonuçlarını kendi sitesinden açıklar. Listeyi buradan görebilirsiniz. EDV, burs başvurusu yapan adayları duruma göre mülakata da çağırabilir. Olası bir mülakat durumunda size ulaşılır ve bilgi verilir.