Akbank, burs sistemini demokratik bir modelde öğrencilere sunma hedefiyle yüz binlerce gence ulaşan sosyal girişim platformu E-Bursum ile iş birliği yaptı.


Akbank ile eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurulan bir sosyal girişim olan E-Bursum, üniversite öğrencilerine ihtiyaç duydukları her alanda destek verecek.

Akbank, E-Bursum platformu ile iş birliği çerçevesinde gençlere etkin bir dijital platform üzerinden ulaşarak burs alırken veya öncesinde banka hesabı olmayan gençler için dijital kanallardan hızlı hesap açma imkanı sağlayacak.

Akbank, burs sağlayan 100 dolayında kurumun bursiyerlere ödeme işlemlerine aracılık etmenin yanı sıra Akbank Akademi aracılığıyla gençlere öğrencilikten iş hayatına kadar geçen sürede, yapay zeka, inovasyon, tasarım gibi geleceğin yetkinlikleri ile ilgili eğitimler ve atölyeler düzenleyecek. Ayrıca staj, işe alım, geleceğin çalışma modelleri gibi alanlarda destek olunması ve gençlerin kendilerine uygun fırsatları değerlendirmeleri hedefleniyor.

Akbank yapılan iş birliği ile yarım milyondan fazla gence ulaşmayı hedefliyor. Akbank, iş birliği kapsamında burs veren vakıf ve derneklere talep etmeleri doğrultusunda toplu ödeme sistemleri entegrasyonu da yapabilecek.

”Erişilebilir eğitim finansman sistemi oluşturmak en büyük amacımız. Bu amaç doğrultusunda Akbank ile iş birliğine gidip gençlerin finansal sistemlere dahil edilmesinden, işe giriş aşamalarına kadar bir çok noktada beraber çalışıp gençleri daha çok güçlendireceğiz.”

E-Bursum Kurucusu Mesut Keskin

”Akbank olarak E-Bursum sosyal girişimini destekleyerek gençlerin eğitim hayatında kalıcı bir fark yaratmayı hedefliyoruz. Eğitim alanında bir sosyal girişim ile iş birliği yaparak sosyal fayda odağıyla kurumsal fırsatların gençlerle buluşturulmasını amaçlıyoruz. ”

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa

Basında Akbank ve E-Bursum İş Birliği