Öğrencinin en çok ihtiyaç duyduğu şey şüphesiz ki burs! Burs alabilmenin ilk adımı ise sana uygun bursu verebilecek kurumları bulabilmektir. E-Bursum ile burs veren kurumlara tek bir çatı altında erişip, burs detaylarını öğrenmek mümkün. Burs veren tüm kurumları Burs Verenler kurumlar rehberimizden bulabilirsin. Bunun yanında şu an başvurusu açık olan bursları Burs Ara kısmından görebilir ve başvurabilirsin. Burs başvuruları ile ilgili tüm bilgileri Burs Başvurusu Hakkında Bilmen Gereken Her şey yazımızda bulabilirsin. Bununla da yetinmedik, burs bulma şansını artırmak istedik. Burs bulmanı daha da kolaylaştırmak adına her fakülte için 2021-2022 yılında burs veren kurumları ayrı ayrı senin için listeledik!

Kurumlardan ve KYK’dan burs bulamadıysan artık üçüncü bir seçenek daha var. Türkiye’nin ilk eğitim özelinde kitlesel fonlanma sistemi Microfon’la eğitimle ilgili ihtiyaçlarını bireylerden karşılayabilirsin.18 yaşından büyük her birey eğitimine devam edebilmek veya eğitimle alakalı gereken her türlü ihtiyaç için kampanya oluşturabilir. Bu kampanyalar herkesin görebileceği şekilde sitemizde yayınlanır, böylece destek olmak isteyen bireyler destek sağlayabilir. Daha detaylı bilgi için tüm kampanyaları buradan inceleyebilirsin. Microfon Kampanya Rehberi’ne de bakarak kampanyanı oluşturabilir ve destekleri toplamaya başlayabilirsin.

Hadi gel şimdi burs bulma sürecini hızlandıralım! Sen de bu listelerden kendine uygun olan bursları listeleyerek burs bulma ve başvurma sürecini kolaylaştırabilirsin.

Listelerimiz sürekli güncellenmektedir ara sıra kontrol etmeni öneririz!

Burs başvuru şartlarıyla birlikte diş hekimliği fakültesinde okuyan öğrencilere burs veren kurumlar:

1. Afyon Eğitim Vakfı: Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı olmaktır. Veya Afyonkarahisar doğumlu ön lisans öğrenimi gören öğrencilere dokuz ay (Ekim – Haziran) boyunca burs vermektedir. Burs için müracaat edenlerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) haricinde burs almamaları gerekmektedir.


2. Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV): İlk, orta, lise öğrenimini Hatay’da yapmış olmak gerekmektedir. Ve herhangi bir şehirde okuyan üniversite öğrencilerine ilk, orta, lise öğrenimini nerede yaptığı fark etmeksizin Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


3. ALS/MNH Derneği: Yüksekokul ve meslek yüksekokulunda okumakta olan anne veya babası ALS hastası olan öğrencilere eğitim bursu vermektedir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


4. Anadolu Vakfı: Devlet üniversitelerini kazanmış olmak gerekiyor. (Açık öğretim ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır) Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için de %100 başarı bursu ile yerleşmiş olma kriterlerini aramaktadır. Farklı kurumlardan alınan burslar, başvuruya engel teşkil etmez, birden fazla burs alınmasına imkan tanır.


5. Başbakanlık VGM Bursu: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


6. Bereket Vakfı: Başvurularda sınıf sınırlaması yoktur. Başvuru esnasında belge istenmemektedir. Adayın kardeşi veya eşi de burs kazanırsa, sadece bir kişiye burs verilir. Kardeşinin veya eşinin bursu halen devam eden öğrencilere burs verilmez. Online başvuru dışındaki başvurular değerlendirilmez. Özel üniversite öğrencileri, burs oranı %100’ün altında olan öğrenciler, özel üniversite öğrencilerinden burs oranı %100’ün altında olan öğrenciler, alttan dersi olan öğrenciler ve yabancı uyruklu öğrenciler burstan yararlanamaz.


7. BETAV: Burs başvurusunda bulunanın kendisi ve/veya ebeveynlerinin Bitlis doğumlu olması gerekmektedir. BETAV bursundan başka kardeşin burs almıyor olması şartlarını aramaktadır. Bu kurum burs başvurusunu E-Bursum üzerinden almaktadır.


8. Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı: Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak gerekmektedir. Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak gerekmektedir. (KYK bursu hariç) Ara sınıflar için de genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak şartlarını aramaktadır. (Genel not ortalaması uygun olduğu takdirde en fazla 3 başarısız dersi olan öğrencilerin başvurusu kabul edilecektir. Devam edilen öğretim yılındaki alınmayan ders başarısız sayılacaktır.)


9. Bolu Bağışçılar Vakfı: Bolu ile bağı olan (Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’ da çalışan, Bolu’da ortaöğretimini tamamlamış kişiler Bolu ile bağı var sayılır.Bolu ilçeleri de dahil) ve 2.00 veya 2.00 nin üstünde notla sınıfını geçmesi şartları aranmaktadır. Bursiyerleri vakıftan başka ancak bir kurumdan burs alabilir, birden fazla almamalıdır. Vakıf üniversitesindeki öğrenciler, üniversitelerin ikinci öğretimde okuyanlar, ekstren okuyanlar vakfın burslarından yararlanamaz. Başarı özel bursu, şartlı bağış bursları ve şartsız bağış bursları olmak üzere 3 çeşit bursları vardır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


10. Borusan Kocabıyık Vakfı: Burslar karşılıksızdır. Öğrenciye bir mecburi hizmet gerektirmez. Ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Üniversite bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç sahibi olması gerekir. Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara vakıftan burs verilmez. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç)

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


11. Çağdaş Eğitim Vakfı: T.C Vatandaşı olmak, aile gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi olmak, İstanbul il sınırları içinde okuyor olmak, ara sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması en az 2.00 olması ve alttan dersi olmamak ve vakıf üniversitelerinde okuyanların %100 burslu olması şartları aranmaktadır.


12. Çelikel Eğitim Vakfı: İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarında okunması gerekmektedir. Veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarının tam burslu öğrencileri olması gerekmektedir. Ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 2.000 TL ve altı olan her aday başvurabilir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


13. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD): Şubeleri olan illerdeki devlet üniversitelerinde okuyor olmak(şube listesi için tıklayınız) KYK hariç, başka bir kamu kuruluşu veya özel kuruluştan burs almamak, ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.00 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olma şartları aranmaktadır. Özel üniversitede  okuyanlar ve devlet üniversitelerinin son sınıfında okuyanlar ve 01.01.1993’ten önce doğanlar başvuramaz.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


14. Darüşşafaka Cemiyeti: Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olarak üniversiteye devam eden mezunlarına karşılıksız burs desteği sağlamaktadır. Bursiyerlerin tespitinde esas alınan ölçütler, burs miktarları ve bursun devamıyla ilgili koşullar Darüşşafaka Cemiyeti’nin hazırladığı yönetmelik hükümlerince belirlenmekte ve her yıl yapılan çağrılar yoluyla mezunlarına duyurulmaktadır. Burs miktarları, mezunlarının üniversite giriş sınavı dereceleri ve üniversite öğrenimleri süresince gösterdikleri akademik başarıya göre farklılık göstermekte ve burslar eğitim yılı boyunca 9 ay süreyle verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


15. Eget Vakfı: Türkiye genelinde lisans düzeyinde öğrenim gören, görecek olan ve görmeye hak kazanmış; ancak öğrenimine maddi imkansızlıklar nedeniyle devam etmekte zorlanan öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir. Ara sınıflar için, genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 notunu tutturmuş olmak gerekmektedir. Bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve EGET Vakfı yönetim kurulunun onaylayacağı bir kurum ya da sivil toplum kuruluşunda, yılda 3 (üç) gün, bir sosyal sorumluluk projesinde çalışmayı kabul etme şartlarını aramaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


16. Erenköy Kız Liseliler Derneği: Devlet üniversitelerinin lisans bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs vermektedir. Bursun devamlılığı için not ortalamasının en az 2.5 olması tercih nedenidir. Sadece Erenköy Kız Lisesi ve Erenköy Kız Anadolu Lisesi değil başka okulların mezunu kız öğrencilere de burs verebilmektedir. Bu kurum burs başvurusunu E-Bursum üzerinden almaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


17. Eyüp Dostları Vakfı: Bursiyer adayı öğrenci ve ailesinin Eyüp semti ile bağlantısı olması gerekmektedir. Bursiyer adayı öğrenci, gelecek vadeden bir başarı ve not seviyesinde olmalıdır. Öğrencinin genel not ortalaması, en az 100 üzerinden 70 veya 4.0 başarı puanı üzerinden 2,8 ya da belirlenen notun eşdeğeri olmalıdır. Üniversiteye yeni giren öğrencilerin başarı düzeyleri, LYS taban puanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. KYK hariç başka bir burs almaması gerekmektedir. Ve başka bir aile üyesinin EDV bursu alıyor olmaması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


18. Garip Zeycan Yıldırım Vakfı: ‘Üstün Başarı ve Yetenek Bursları’, ‘Yabancı Dil Bursları’, ‘Yurt Dışı Eğitim’ ve  ‘Engelli Öğrenciler Bursu’ olmak üzere 4 adet lisans bursları vardır. Burslar karşılıksız olup, öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Vakıf tarafından verilen burslardan birden fazlasını almaya hak kazananlara, söz konusu burslardan en yüksek tutarda olanı verilir. Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara vakıftan burs verilmez. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç.)


19. DentGroup: DentGroup Eğitim Bursu başvuruları, bu adresteki burs başvuru formunu doldurarak yapılır. Başvurular değerlendirildikten sonra adaylarla yüz yüze mülakat yapılır. Mülakat sonrasında burs almaya hak kazanan adaylar 1 Ocak itibari ile 8 ay boyunca burs almaya hak kazanır. 25 yaşını geçmemiş olmak, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almamak (KYK’dan Öğrenim Kredisi alınmasının sakıncası yoktur), sigara içmemek, 1.sınıfı bitirmiş 2. sınıfa geçmeye hak kazanmış öğrenciler, ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Genel not ortalaması uygun olduğu takdirde en fazla 3 başarısız dersi olan öğrencilerin başvurusu kabul edilmektedir.) şartları aranmaktadır.


20. Dinamik Diş Hekimliği Derneği: T.C. vatandaşı olmak, maddi imkandan mahrum olmak gerekmektedir. I.Gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren bir işte çalışmamak. II.Bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak gerekiyor. Devlet üniversitelerinde okuyor olmak şartları aranmaktadır. 

Öncelik belgesi sahibi olmak: Şehit veya gazi çocukları, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40′ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Devlet Hastanesinden alınacaktır), lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacaktır), Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar (Darüşşafaka Lisesinden alınacaktır), milli olmuş Amatör sporcular (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacaktır), anne ve-veya babası vefat edenler (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi), anne ve babası kanunen ayrı olanlar (Nüfus Müdürlüğünden alınacaktır – Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği) 

Başarılı olmak: I.Yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte giriş puan sırasına göre önde olmak.II.Ara sınıflarda olanlar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 65) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.


21. Hayat Sende Derneği: Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından Devlet koruması altında yetişen çocuk ve gençler ile korumadan ayrılan gençlere geri ödemesiz burs vermektedir.


22. Hüsnü M. Özyeğin Vakfı: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


23. İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV): Başvuru yapmak için İstanbul Erkek Liseli olma şartı yoktur. Diğer eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler de bu bursa başvuru yapabilir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


24. İzmit Burs Derneği (İzburs)


25. Macahel Vakfı: Ailesinin Artvin Camili (Macahel) Yöresi kütüğüne kayıtlı olması gerekmektedir. Anne veya babasının Artvin Camili (Macahel) Yöresi kütüğüne kayıtlı olması ya da mensup olması gerekiyor. Üniversitelerin örgün öğretim yapan (açıköğretim hariç) lisans programlarını kazanıp kaydını yaptırması veya okula devam etmesi, gelir getirici bir işte çalışıyor olmaması, üniversiteyi devam eden öğrencilerin başarılı olması şartları aranır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


26. Manisa Eğitime Katkı Derneği: Celal Bayar Üniversitesi’nde veya Manisa ili dışında okuyan Manisalı öğrenciler ve başka ilden gelmiş olan Celal Bayar Üniversitesinde okuyan öğrenciler bursa başvurabilir.         

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


27. Malatya Eğitim Vakfı: Malatya Eğitim Vakfı ülke genelinde maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vermektedir. Bursiyerler MEV’in Burs komitesinin değerlendirmesi sonucunda belirlenir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


28. NEF Vakfı: Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak (Kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç), aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması, ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak, sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir. On öğrencilerine verdikleri “Yıldız Çocuk Bursu” ile öğrencilerin eğitim hayatı boyunca verilen tam kapsamlı eğitim desteğinin yanı sıra sosyal zekalarını da geliştirecek aktivitelere katılmalarına destek verilmektedir. Verilen burslar kesintisiz 12 ay boyunca devam etmektedir. Bursiyerleri arasında, her yıl o eğitim döneminde en başarılı olan öğrencileri de dönem sonunda 1.500 TL’lik “Üstün Başarı Bursu” verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


29. Nevvar Salih İşgören Vakfı: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


30. Rönesans Eğitim Vakfı (REV): Ara sınıflarda olan adaylar için: Genel başarı ortalaması 4,00 üzerinden, en az 2.00 olup; bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak gerekmektedir. Aylık nakit ödeme şeklinde başka bir burs desteği almıyor olmak gerekiyor. Herhangi bir kurumdan maaş ya da ücret almıyor olmak gerekiyor. Eğitimi ile ilgili zorunlu stajları kapsamında alınan ödemeler hariç. Aynı aileden REV Burs Programı’na devam eden başka bir öğrencinin olmaması şartları aranmaktadır.


31. Rumeli Eğitim Vakfı: Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve eklemeli başarı not ortalaması 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50/4.00, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 65 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


32. Sabancı Vakfı: Üniversite giriş sınavında başarılı olmuş öğrenciler verilmektedir. Ve diğer şart ise maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Görme, ortopedik ve işitme engelli olup yurt içinde üniversitelere en üst sıralarda yerleşmiş öğrencilere de burs kontenjanı açmaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


33. Sema Yazar Gençlik Vakfı


34. Sıtkı Koçman Vakfı: Muğla il merkezinde Fakülte, Yükse kokul ve Enstitülerde okuyan öğrenciler başvurularını “Kötekli Mahallesi Sıtkı Koçman Caddesi No: 25/2 Kötekli / MUĞLA adresindeki Sıtkı Koçman Vakfına şahsen, Muğla ilçelerindekiler eğitim gördüğü Okul Yönetimi aracılığı ile, diğer illerde okuyan üniversite öğrencilerinin başvuruları posta yolu ile kabul edilecektir.


35. Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı


36. Şavşat Kültür Turizm Ve Dayanışma Derneği: Aslen Şavşatlı olma şartını aramaktadır.

Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


37. TDB Türk Diş Hekimleri Birliği: Türkiye’de diş hekimliği öğrenimi yapan, maddi güçlük içindeki T.C. vatandaşı olan öğrencilere destek sağlamak ve burs alan öğrencilerin, mezuniyet sonrası yapacakları geri ödemelerle, geliştirilecek olan ekonomik dayanışmanın meslek örgütü içerisinde mesleki dayanışmaya dönüştürülmesini gerçekleştirmek amaçlanmaktadır.


38. Tekfen Vakfı: Tekfen Vakfı’ndan burs alan bir öğrenci KYK öğrenim kredisinden faydalanabilir. Ancak KYK geri ödemesiz bursundan faydalanamaz. Ayrıca başka bir kurum ya da STK’dan burs alamaz. Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (mesai hariç) 63.880 TL ve altında olması şartı aranır. Ve aile gelir kriterine uyan öğrencinin başvurusu, Türkiye genelinde sınav sıralaması/mezuniyet notuna göre değerlendirmeye alınır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


39. Türk Böbrek Vakfı: Organ nakli olmuş öğrenciler, gerekli başarı ve disiplin durumunu sağlamaları koşuluyla burs alabileceklerdir. Burs almaya devam eden öğrenciler her yıl en az bir defa vakıf merkezinde yapılacak toplantıya katılmak zorundadır. Burs alan öğrencilerin, Türk Böbrek Vakfı tarafından kamu yararına gerçekleştirilen etkinliklere gönüllü olarak katılmaları beklenir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


40. Türkiye Engelliler Vakfı (TESYEV): Engel durumu % 40 ve daha yukarı derecede olmalıdır. Mal varlığı ve gelir durumuna göre ailece maddi desteğe ihtiyaç duyulmalıdır. 30 yaşın üzerinde veya evli olunmamalıdır. TESYEV dışında bir başka kurumdan burs alınmamalıdır. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi alınabilir). Kayıt olunan yılda  başvuruda bulunulmalı veya ara sınıflardan başvuru yapılıyor ise son sınıfta okuyor olunmamalıdır. (Meslek yüksekokullarının ikinci sınıf ön lisans öğrencileri hariç.) 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


41. Türk Eğitim Vakfı (TEV): 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almayan (KYK Bursu dahil),  öğrenciler faydalanabilmektedir. Bu şartlarla birlikte öğrencilerin genel not ortalamasının en az 2,50 olması, (Not ortalaması uygun olanlar 3’ten fazla başarısız dersi varsa burs alamaz)  hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin de başarılı olarak bir üst sınıfa geçmeleri ve başarılarını okullarından alınacak resmi belge ile ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


42. Türk Eğitim Derneği (TED)


43. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG): Maddi imkanları kısıtlı, akademik ve sosyal başarısı yüksek Toplum Gönüllüsü gençlere yönelik Gençlik Bursları, sayısal bölümlerde okuyan, kısıtlı imkanlarla eğitim hayatlarına devam etmek durumunda olan kadın öğrencilere destek olan Kardelenler Bursu, öğretmenlerimizin üniversiteli çocuklarına destek olmayı amaçlayan Öğretmen Çocukları Bursu‘yla binlerce gencin hikayesine ortak olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için katkıda bulunuyorlar.

TOG’dan burs alabilmek için gönüllüsü olmak ve projelerine katılmak zorunludur.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin ve TOG Güzel Sanatlar Bursu yazımızı okuyabilirsin.


44. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği: Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Atatürk İlkelerine bağlı, belirttikleri amaçlara uygun, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, devlet  üniversitesi, 4 yıllık yüksekokul ve meslek yüksekokulu kız öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir.                                                

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


45. Türk Petrol Vakfı: İstanbul’daki Devlet Üniversitelerinde öğrenim görüyor olmak gerekiyor. 2.sınıf veya daha üst sınıflarda okuyor olma, alt sınıftan dersi bulunmama, not ortalaması 2.80/4.00 ya da 70/100 üzeri olma, herhangi bir sebeple disiplin cezası almamış olma, öğrenim kredisi hariç başka yerden burs almıyor olma şartları aranır.


46. Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD): TYSD bursu, yalnızca üniversite 1. sınıfa başlayan öğrencilere verilir. Bunun yanında herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


47. Vehbi Koç Vakfı (VKV):  Başvuru koşulları; başarı notunun en az 100 üzerinden 60, 4 üzerinden ise 2,50 olması, karşılıksız burs almıyor olmak gerekiyor. Burs devam koşulları; yılsonu başarı notunun en az, 100 üzerinden 60, 4 üzerinden 2,5 olması gerekiyor. Önceki yıllardan başarısız dersinin olmaması, bir üst sınıfa geçmiş ve fiilen öğrenciliğinin devam ediyor olması, başka bir kurumdan karşılıksız burs almıyor olması şartlarını aramaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


48. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası: Lise ve dengi mesleki teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olunmalıdır. Yüksek öğretim kurumlarına lisans eğitimi düzeyinde kayıt yaptırmış olmak gerekmektedir. Ve doğum yeri Yalova olması veya en az orta öğrenimini Yalova’da tamamlamış olması (Yalova ili sınırları esas alınarak) şartlarını aramaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


49. Yamantürk Vakfı: Şehit veya Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere; Güriş Grup Şirketlerine ait iş yerlerinin bulunduğu illerde (Ankara, İstanbul, Aydın/Germencik- İncirliova, Afyon/Dinar-Sandıklı Antakya/İskenderun-Belen Şenköy, Mersin/Mut, Artvin/Borçka ve Yusufeli, Edirne/Uzunköprü, Tekirdağ/Hayrabolu, Kırklareli/Üsküp, Osmaniye/Kadirli, Kırıkkale/Kalecik, Muğla/Menteşe, Giresun/Espiye, Sivas/Şarkışla ve Çanakkale/Ayvacık) ikamet etmesi, bir başka kuruluştan ve / veya KYK’dan burs / kredi almıyor olması şartları aranmaktadır. Bu vakfın bursunda 2., 3. veya 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir.


50. Yamantürk Vakfı: Şehit veya Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere; Güriş Grup Şirketlerine ait iş yerlerinin bulunduğu illerde (Ankara, İstanbul, Aydın/Germencik- İncirliova, Afyon/Dinar-Sandıklı Antakya/İskenderun-Belen Şenköy, Mersin/Mut, Artvin/Borçka ve Yusufeli, Edirne/Uzunköprü, Tekirdağ/Hayrabolu, Kırklareli/Üsküp, Osmaniye/Kadirli, Kırıkkale/Kalecik, Muğla/Menteşe, Giresun/Espiye, Sivas/Şarkışla ve Çanakkale/Ayvacık) ikamet etmesi,  bir başka kuruluştan ve / veya KYK’dan burs / kredi almıyor olması şartları aranmaktadır. Bu vakfın bursunda 2., 3. veya 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir. 


51. 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV): Ailesi kırsal kesimde ikamet ediyor olan, anne ve babadan birisi veya ikisi de hayatta olmayan, parçalanmış bir aileden olan (öncelik koşulu), başarılı ve eğitimini sürdürürken zorlanan öğrenciler burstan faydalanabilir. Özel ve vakıf üniversiteleri, ikinci öğretim ve İstanbul dışındaki üniversite öğrencilerinin burs başvurusu kabul edilmemektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsin.


burs ara görseli
Burs mu arıyorsun? O zaman tıkla!