Bolu Bağışçılar Vakfı bursu nedir? BBV bursuna nasıl başvurulur? Bolu Bağışçılar Vakfı burs başvuru koşulları nelerdir? BBV bursu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları bu kapsamlı makalemizde sizleri bekliyor !

Bolu Bağışçıları Vakfı (BBV) yurt içinde, annesi, babası veya kendisi Bolulu olan ya da ortaöğretimini Bolu’da tamamlamış Lisans öğrencilerine burs vermektedir. Vakfın ana amacı, ülkenin her yerinde  üniversite ve yüksek okullara girme hakkını kazanan, ancak öğrenim yapma olanağından maddi yönden yoksun bulunan Bolulu öğrencilere burs desteği vermektir.  Vakıf ile üniversitelerin ikinci öğretim, Açık öğretim, lisansüstü, uzaktan öğretim lisans programlarında okuyanlar BBV burslarından maalesef yararlanamazlar. Bolu Bağışçıları Vakfı; Başarı Özel , Şartlı Bağış ve Şartsız Bağış Bursu vermektedir. Burslardan bazıları geri ödemelidir. Başvurmadan önce bunu mutlaka göz önüne almalısınız!


BBV bursu başvuru ön koşulları nelerdir?

Başarı Özel, Şartlı Bağış ve Şartsız Bağış bursları için ön koşullar ortaktır.

  1. Adayın Bolu ile bağı olması (Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’ da çalışan, Bolu’da ortaöğretimini tamamlamış kişiler Bolu ile bağı var sayılır. Bolu ilçeleri de dahil)
  2. kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret almamak,
  3. Yurt içinde dört yıllık devlet üniversitesi kazanılmış olması,
  4. BBV dışında en fazla 1 vakıftan burs alıyor olması,   

BBV burslarına nasıl ve ne zaman başvurulur?

 2017-2018 Öğretim Yılı Bolu Bağışçılar Vakfı Burs Başvuru Tarihi: 15 Eylül-15 Ekim

 BBV başvurularını kendi internet sitesi üzerinden genelde Eylül-Ekim aylarında alıyor. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Bu form bütün öğrenciler için aynıdır ve öğrenciler formu dikkatlice doldurmalıdır. Form ile birlikte istenen belgeleri vakfa göndermek zorunludur.


BBV bursu ne kadar veriliyor?

 2017-2018 Öğretim Yılı Üniversite Burs Ücreti: 250 TL

Bolu Bağışçılar Vakfı burs miktarları bursiyerin başarı durumu ve okuluna göre değişebilmektedir.

Bunun dışında BBV Başarı Özel Bursu için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


 BBV bursu için gerekli belgeler nelerdir?

Bolu Bağışçıları Vakfı Burs Başvuru Formu’nun yanında bazı belgeler istemektedir. Belgelerin tamamı zorunludur. Bu belgeler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak öğrencilerin formu vakfın internet sitesi üzerinden doldurması yeterlidir.

  1. YKS Sonuç Belgesinin örneği
  2. Ara sınıflarda öğrenim gören eski bursiyerler için; Öğrenim süresince aldıkları dersler, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript)
  3. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
  4. Öğretim kurumlarından alınmış onaylı öğrenci belgesi
  5. Ailenin bir yıllık gelirini gösteren belge (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olamayan ise Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve babanın gelirsizlik belgesi)

BBV burs başvuru formunu nasıl doldurmalı?

Bolu Bağışçılar Vakfı burs başvurusu yapacak öğrenciler öncelikle  “BBV  Lisans Bursu” formunu doldurmalılardır. Başvurunun geçerli olabilmesi için eklenecek belgelerden herhangi biri eksik olmamalıdır.


BBV bursu sonuçları açıklandı mı?

Bolu Bağışçılar Vakfı burs sonuçlarının büyük çoğunluğu kasım ayında belli olmaktadır ve burs almaya hak kazananların isimleri web sitelerinden ilan edilmektedir.


BBV projeleri nelerdir?

 Bolu Bağışçıları Vakfı’nın eğitime katkıları verdiği burslarla sınırlı değil. Tamamlanmış ve devam eden bir çok projesi olan Bolu Bağışçıları vakfının devam eden projeleri hakkında daha detaylı bilgi için sitesine bakmanız yeterli.